کد خبر: 956263 A

همزمان با شصت و ششمین روز از شروع اعتراضات؛

همزمان با شصت و ششمین روز از شروع اعتراضات صنفی کارگران هفت تپه، امروز چهارشنبه (۲۹ مرداد ماه) معاون دادستان کشور با همراهی جمعی مسئولان از مجموعه هفت تپه بازدید کردند.

کارگران کشت و صنعت هفت تپه به خبرنگار ایلنا گفتند: صبح امروز چهارشنبه (۲۹ مرداد ماه) معاون دادستان کشور با همراهی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و چند تن از مسئولان استانی و شهرستانی از مجموعه هفت تپه و طرح‌های در دست ساخت آن بازدید کردند.

آنها افزودند: عمرانی (معاون دادستان کل کشور) در بازدید از مجموعه هفت تپه در خصوص بررسی مشکلات هفت تپه و کارگرانش پس از شنیدن مشکلات مجتمع و کارگرانش از زبان نمایندگان قانونی کارگران، وعده تشکیل جلسه و رسیدگی داد.

به گفته یکی از کارگران، امروز شصت و ششمین روز است که کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه در پیگیری مطالبات خود مقابل ساختمان فرمانداری تجمع می‌کنند. در ادامه پیگیری کارگران؛ سرانجام کارفرما روز گذشته (۲۸ مرداد ماه) معادل دو ماه از معوقات مزدی کارگران را به حسابشان واریز کرد اما کارگران مطالبات دیگری دارند که وصول آنها تضمین‌کننده امنیت شغلی‌شان است.

این کارگر گفت: کارگران هفت تپه فقط به دنبال دریافت حقوق نبودند و این مطالبه اصلی کارگران نبود. ما به دنبال تامین امنیت شغلی خود با سر و سامان دادن به وضعیت کارخانه و مزارع زیر کشت مجتمع هستیم.

به گفته وی، چندین ماه است جدا از کارفرمای اصلی مجتمع، مدیران داخلی نیز شرکت را رها کرده و پیگیر وضعیت آن نیستند. با این وجود کارگران سعی کرده‌اند به صورت شیفتی با آبیاری به موقع، از مزارع زیر کشت نیشکر نگهداری کنند. اما برای احیای کارخانه نیازمند قطعات متعددی هستیم که کارفرما باید آنها را تهیه و خریداری کند.

این کارگر با اشاره به اینکه معوقات حقوقی کارگران کشت و صنعت کارون هفت تپه با احتساب مرداد؛ به دو ماه رسیده است، افزود: وصول معوقات مزدی بخشی از مطالبات کارگران هفت تپه بود ولی رسیدگی به وضعیت مزارع زیر کشت و از همه مهمتر احیای کارخانه برای ادامه روند تولید که تضمین کننده امنیت شغلی کارگران است، از همه مطالبات مهمتر است.

نماینده کارگران هفت تپه با تاکید بر اینکه باید تکلیف مابقی مطالبات صنفی کارگران هفت تپه مشخص شود تا شرکت به سروسامان برسد، گفت: امیدواریم مشکلات کارگران هفت تپه با مساعدت نمایندگانی که از سوی دولت و مجلس مسئول پیگیری مطالبات کارگران در کمیسیون اجتماعی و هیات دولت هستند، مرتفع شود.

کارگران هفت تپه ادامه اعتراض
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر