کد خبر: 954626 A

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش، ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان شد.

به گزارش ایلنا، «جمشید انصاری» معاون رئیس جمهور در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش به دلیل گستردگی شاید تنها دستگاه بزرگ کشور به لحاظ جغرافیایی است که خدمات وسیع به دانش‌آموزان می‌دهد؛ این دستگاه با اولیا و خانواده‌ها مستقیم درگیر است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی، با تاکید بر اینکه یکی از مسائل اصلی این وزارتخانه تأمین نیروی انسانی است، گفت: در طول چهار سال اخیر، ۱۸۶ هزار مجوز استخدام از محل ماده ۲۸ قانون تأسیس دانشگاه فرهنگیان، جذب دانشجو معلم از طریق کنکور و همچنین تبدیل وضعیت حق‌التدریس‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: در مقایسه با دوره قبل که ۵۵ هزار مجوز داده شده بود، مجوز جذب ۳.۵ برابر افزایش دارد که بیانگر توجه دولت به نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

انصاری گفت: کار بزرگ دولت در سال ۹۸، افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش بوده و همیشه کارکنان این دستگاه از تبعیض نسبت به برخی از دستگاه‌ها رنج می‌بردند.

وی افزود: متوسط دریافتی کارکنان دولت ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده و متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان بوده و این تفاوت تقریباً برطرف شده است.

جمشید انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر