کد خبر: 954056 A

اعتراض صنفی کارگران «هپکو اراک» که از حدود یازده روز پیش در واکنش به نامشخص بودن وضعیت تولید در این واحد صنعتی و پرداخت نشدن مطالبات مزدی آغاز شده بود، امروز نیز ادامه یافت.

منابع کارگری در کارخانه هپکو واقع در اراک به خبرنگار ایلنا گفتند: دلیل برپایی اعتراض یازده روزه کارگران، بی‌تفاوتی کارفرمای کارخانه در قبال وضعیت تولید و پرداخت مطالبات کارگران است.

به ادعای این کارگران؛ مشکلات کارخانه‌ی هپکو اراک زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو شده است. از یک سال ونیم پیش که تیم مدیریتی جدید از سوی سازمان خصوصی‌سازی در شرکت مستقر شد نیز نتواست شرکت را به بهروه‌وری و رونق برساند به همین دلیل همچنان تولید در این کارخانه صنعتی قدیمی متوقف است.

طبق اظهارات کارگران هپکو؛ بخش دیگری از مشکلات به پرداخت نشدن مطالبات مزدی دو ماه گذشته آنها مربوط می‌شود. در جریان اعتراض روزهای گذشته، استاندار اراک از پرداخت دو ماه حقوق خرداد و تیر ماه کارگران خبر داد که هنوز عملی نشده است به همین دلیل کارگران آینده شغلی و حقوقی خود را در خطر می‌بینند.

این کارگران خواستار حضور مدیریت کارخانه برای پاسخگویی به مطالبات خود هستند. آنها مدعی هستند که حدود پنجاه وهشت روز از عدم حضور مدیریت در کارخانه می‌گذرد و او با رها کردن کارخانه، قصد پاسخگویی به مطالبات کارگران را ندارد.

کارگران هپکو ضمن ابراز نگرانی از آینده این واحد بزرگ صنعتی و واگذاری بخشی از سهام به‌جای دیون دولت به تامین اجتماعی اظهار داشتند: هپکو از زمان واگذاری در اوایل دهه ۹۰، راه غلط را با سرعت طی کرد و اکنون هیچ سفارش ساختی ندارد و حقوق کارگران نیز با کمک فروش اموال یا گرفتن وام پرداخت می‌شود و با این همه دو ماه مطالبات مزدی کارگران پرداخت نشده است.

کارگران هپکو اعتراض کارگران هپکو عدم حضور مدیریت کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر