کد خبر: 951756 A

مدیرکل تامین اجتماعی البرز گفت: سازمان تامین اجتماعی جهت تسریع در کار بیمه‌شدگانی که به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و استراحت پزشکی داشته‌اند تاعادی شدن شرایط موجود تسهیلاتی را ارائه کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مرتضی سلامی گفت: باتوجه به انتشار ویروس کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی، جلوگیری از ترددهای غیرضرور، حفظ و صیانت از سلامتی بیمه شدگان و همکاران سازمانی و به منظور تسریع و تسهیل در پرداخت غرامت دستمزد، استراحت‌های بیمه‌شدگانی که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی مثبت اعلام گردیده مورد قبول است.

سلامی افزود: با توجه به تمهیدات پیش‌بینی شده، بیمه شدگان مذکور حتی‌الامکان می‌بایست با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری به نشانی eservices.tamin.ir نسبت به ثبت درخواست دریافت غرامت دستمزد و بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی مربوطه اقدام نمایند.

وی گفت: واحدهای اجرایی شعب موظف شده‌اند به صورت روزانه به درخواست‌های غیرحضوری مذکور رسیدگی نمایند، همچنین در جهت پاسخ به مراجعات حضوری و در موارد خاص لازم است پروتکل‌های بهداشتی دقیقا رعایت شود.

سلامی در خصوص مدت زمان استراحت گفت: چنانچه دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده 15 روز و کمتر باشد، استراحت پزشکی مذکور می‌بایست بدون انجام تشریفات اداری (مربوط به معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی به کار توسط کارفرما) پرداخت گردد و در صورتی که بیمه شده مبتلا به بیماری کووید 19 در بیمارستان بستری شده باشد، پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تایید مراجع معتمد پزشکی سازمان بلامانع خواهد بود.

کرونا استراحت پزشکی تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر