کد خبر: 951716 A

سرپرست اداره کار آذربایجان شرقی:

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی اظهار کرد: از شاخصه های توسعه کشور مجهز کردن نسل جوان و فعال جامعه به مهارتهای فنی و مهارتی و مهارت های دیجیتالی است.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی آذربایجان شرقی، حسین فتحی (سرپرست اداره کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی) به همراه داودیل رئیس مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی) با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان شرقی دیدار کردند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان نقش راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بسترسازی برای آموزش‌های فنی و مهارتی نیروی کار با تاکید بر اینکه نظام مهارتی باید در سرلوحه برنامه‌ها قرار گیرد، گفت: متاسفانه نظام آموزشی مبتنی بر آموزش است نه مهارت.

او افزود: ۷۰ درصد از نیروی کار فاقد مهارتهای فنی و حرفه‌ای هستند که نیازمند برنامه ریزی موثری برای ایفای نقش مهم فنی و حرفه‌ای برای ارتقاء مهارت و باز آموزی نسل جوان و تحصیلکرده جامعه هستیم.

فتحی با اشاره به تحلیل علمی سازمان بین‌المللی کار از  آینده کار افزود: آینده کار سریعتر از آنچه که انتظار می‌رود محقق شده است و بسیاری از مشاغل تا ۱۵ الی ۲۰ سال از بین می‌روند و شغل‌های جدید به صورت مجازی و الکترونیکی ظهور خواهند کرد که موضوع مهارت و ضرورت آن برای آینده احساس می‌شود.

او ویروس تحریم‌های ظالمانه غرب و نیز شیوع ویروس کرونا را فرصتی برای خودکفایی و اقتدار، اراده و عزم ملت ایران بر شمرد و افزود: ملت بزرگ ایران با عزم و اراده سرافرازانه در جهت اعتلای ایران اسلامی با همدلی و مشارکت در کنار نظام و انقلاب قرار دارند.

فتحی با اشاره به نقش مهم فنی و حرفه‌ای در فراهم کردن بستر مناسب برای آموزش مهارتی، سرعت بخشیدن و ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای ارائه آموزش‌های موثر فنی و مهارتی را لازم و ضروری دانست و بر ایجاد ساختار مناسب بازار کار و ایجاد انطباق لازم بین عرضه و تقاضای مهارت نیروی کار تاکید کرد.

مشاغل آموزش مهارت مشاغل جدید مشاغل کهنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر