کد خبر: 950023 A

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مُهر، با اشاره به اعتراضات کارگران شرکت پیمانکاری همپا، گفت:«این کارگران خواستار افزایش دستمزدهای خود هستند اما شرکت اعلام کرده است که هرکس تمایل به ادامه کار ندارد، می‌تواند جدا شود.»

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در روزهای گذشته، کارگران شرکت پیمانکاری همپا که در مجموعه شرکت پالایش پارسیان سپهر کار اتان گیری را انجام می‌دهد، دست به اعتراض زدند. خواسته آنها آنگونه که از سوی اداره کار شهرستان مهر اعلام شده، افزایش دستمزد است اما ظاهرا شرکت همپا با این کار مخالف است.

در همین باره «برهانی نسب»، رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهر به ایلنا، گفت: کارگران شرکت همپا برای افزایش دستمزدهای خود اعتراض کردند اما شرکت اعلام کرده است که هرکس مایل به ماندن نیست، می‌تواند جدا شود.

وی افزود:«شرکت همپا اعلام کرده است که هرآنچه را که مطابق قانون کار و موارد و توافقات قبلی، متعهد است پرداخت می‌کند؛ اما کارگران با اشاره به سختی کار خود تاکید دارند که افزایش دستمزدها باید اعمال شود.»

رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهر در پاسخ به این پرسش که آیا کارگران پیش از برگزاری اعتراض صنفی، خواسته خود را با پیمانکار یا اداره کار در میان گذاشته بودند، گفت:«در جریان قرار نداشتیم و چیزی از سوی آنها عنوان نشده بود.»

ایلنا به جهت انعکاس نظر شرکت  پالایش پارسیان سپهر کارفرمای شرکت همپا، با روابط عمومی آن تماس گرفت اما مدیریت شرکت حاضر به پاسخگویی نشد. این خبرگزاری آمادگی انتشار توضیحات کارفرما را دارد.

شهرستان مهر پالایشگاه گاز پارسیان اعتراض کارگران پالایشگاه گاز پارسیان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مُهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر