کد خبر: 949699 A

ربیعی خبر داد؛

ربیعی درباره علت تعلل دولت در تصویب حق مسکن کارگران اظهار داشت: پیگیری‌ها نشان می‌دهد در اولین جلسه کمیسیون این موضوع با نظر موافق و اجماع اعضا در خصوص میزان پیشنهادی وزارت کار مورد تائید قرارگرفته است.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی سخنگوی دولت درباره علت تعلل دولت در تصویب حق مسکن کارگران و اینکه طبق گفته‌ وزیر کار حق مسکن می‌بایست از تیر ماه به حقوق کارگران افزوده می‌شد اما اکنون ۱۱ مرداد ماه است و هنوز مصوبه حق مسکن تصویب نشده است و این مسئله نگرانی جامعه کارگری را فراهم آورده است، اظهار داشت: حق مسکن کارگران تابعی از حداقل دستمزد است که در اوایل سال مشخص می‌شود و حق مسکن نیز باید به تصویب دولت برسد و لذا همواره در فرآیندهای کمیسیون‌های دولت بوده و با تأخیر مورد تصویب قرار می‌گیرد که این امر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

وی افزود: پیگیری‌ها نشان می‌دهد در اولین جلسه کمیسیون اقتصادی این موضوع با نظر موافق و اجماع اعضا در خصوص میزان پیشنهادی وزارت کار مورد تایید قرار گرفته است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: به علت اولویت چند دستور کار فوق‌العاده در خصوص مسائل مهم کشور ازجمله موضوع مالیات بر خانه‌های خالی و چند موضوع مهم دیگر، این امر در دستور کار بعدی کمیسیون قرار دارد که قطعاً پس از فرآیند کمیسیون در دولت تصویب و در زمان مناسب عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

علی ربیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر