کد خبر: 949413 A

در مراجعه به آموزش و پرورش مطرح شد؛

آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با مراجعه به آموزش و پرورش، خواستار ملغی شدن نتایج آزمون و ورود به دانشگاه فرهنگیان شدند.

جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی در تماس با خبرنگار ایلنا از مراجعه خود به آموزش و پرورش برای اعتراض به نتایج آزمون جذب در دانشگاه فرهنگیان خبر دادند.

نهضتی‌ها می‌گویند: ما آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که تا سال ۱۳۹۲ اکثراً در محرومترین نقاط کشور وظیفه باسواد نمودن اقشار محروم را به عهده داشتیم، به استناد قانون مصوب مجلس شورای اسلامی مقرر شده بود در کنار گروه‌های دیگر(سرباز معلم‌ها و حق التدریسی‌ها و آموزشیاران مهد کودک و.. ) نسبت به جذب ما اقدام و به تبع آن به عنوان معلم مقاطع مختلف تحصیلی با توجه به مدارک تحصیلی خود استخدام شویم. متاسفانه در کمال ناباوری، کمیسیون آموزش و پرورش نسبت به جذب گروه‌های دیگر اقدام کرد ولی نسبت به گروه ما بی مهری کرده و راه رسیدن به استخدام ما را بسیار سخت‌تر کردند و با قرار دادن آزمونی تخصصی از کتب متعدد، عملا موجب حذف گروه ما در تاریخ۹۹/۴/۲۰ شدند.

آنها خواسته خود را اینگونه مطرح می‌کنند: درخواست داریم ضمن دستور به پیگیری مراجع مربوطه، در خصوص حذف این تبعیض آشکار و رسیدگی به حل مشکل ما اقدام کنند و همانند سایر گروه‌های مذکور، قانون اجرا شده و ما جذب دانشگاه فرهنگیان شویم. برخی از ما بیش از ده سال سابقه تدریس داریم و عادلانه نیست که به خاطر آزمون، از شغل شریف معلمی و امرار معاش محروم بمانیم.

آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر