کد خبر: 949054 A

کارگران در سومین روز تجمع؛

حدود ۳۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در سومین روز از اعتراضات صنفی خود، امروز (دوشنبه/۱۳ مرداد) در محوطه شرکت و زیرپل شهید بختیاری تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ کارگران شرکت هپکو امروز دست از کار کشیدند و برای سومین روز متوالی در محوطه شرکت و زیرپل شهید بختیاری تجمع کردند. 

کارگران هپکو به مشخص نبودن وضعیت سهام‌داری شرکت، دست به دست شدن سهام آن، ارائه نشدن سفارش کار برای فعال نگه داشتن ظرفیت خطوط تولید، تامین نشدن مواد اولیه و پرداخت نشدن بخشی از مطالبات سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۹ خود معترض هستند. 

آنها از روز شنبه (۱۰ مرداد) دور جدید اعتراضات خود را آغاز کرده‌اند. جمعی از کارگران در تماس با ایلنا، اعلام کردند:«امروز حدود ۳۰۰ نفر تجمع کردیم تا صدای خود را به گوش مدیران استان و مقام‌های وزارت صمت، کار و... برسانیم. در این ۳ روز هیچ یک از آنها به دیدارمان نیامدند. به نظر نمی‌رسد که اعتراضمان به دست به دست شدن سهام شرکت، شنیده شده باشد.» 

آنها افزودند:« یک روز اعلام می‌کنند که سهام شرکت را به ایدرو یا ایمیدرو واگذار می‌کنند و روزی دیگر می‌گویند ۵۵ درصد از سهام آن را به سازمان تامین اجتماعی واگذار می‌کنیم؛ البته به شرط فروش سهام تا انتهای سال ۹۹ و رساندن میزان آن به ۱۷ درصد. اگر بنابر فروش شرکت است، چرا آن را واگذار می‌کنید؟! به نظر می‌رسد که هیچ برنامه‌ای برای احیای شرکت وجود ندارد و هپکو اسباب معامله و رد دیون دولت شده است.» 

اعتراضات کارگری شرکت هپکو اعتراض کارگران هپکو اعتصاب در هپکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر