کد خبر: 948523 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

افزایش سهمیه بیمه و سخت و زیان‌آور شدن صیادی از خواسته‌های صیادان در حوزه تامین اجتماعی است که از طریق نامه‌نگاری با نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، سلیمان آراییش (رئیس اتحادیه صیادی سیستان و بلوچستان) با بیان این مطلب، گفت: در حال حاضر هر لنج پنج سهمیه برای بیمه پردازی دارد، یعنی تا پنج نفر تحت حمایت‌های دولتی برای پرداخت بیمه قرار می‌گیرند و اگر تعداد بیشتری برای بیمه معرفی شوند، باید حق بیمه آنها به صورت آزاد پرداخت شود.

او ادامه داد: این تصمیمی عجیب است، یعنی به جای اینکه افرادی را که اشتغال ایجاد می‌کنند و افراد بیشتری را به کار می‌گیرند، تشویق کنند، مثل این است که افراد را به دلیل ایجاد شغل بیشتر جریمه کنند. این در شرایطی است که یک لنج با پنج صیاد کار نمی‌کند، بلکه در مواردی تا ۲۰ نفر روی آن کار می‌کنند.

آراییش بیان کرد: بحث دیگر درباره سخت و زیان‌آوری صیادی است. با وجود اینکه این شغل عملا سخت و زیان‌آور است، اما در دسته این گونه مشاغل قرار نگرفته است. این دو خواسته یعنی افزایش سهمیه بیمه و سخت و زیان‌آور دانستن صیادی را از طریق نامه‌نگاری با نمایندگان مجلس دنبال می‌کنیم.

صیادی صیادان مشاغل سخت و زیان‌آور بیمه صیادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر