کد خبر: 948478 A

صبح امروز، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت کشوراز استانهای مختلف به تهران آمدند و مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۱۲ مرداد ماه)، شماری از کارکنان بیکارشده دفاتر سهام عدالت از مناطق مختلف کشور به تهران آمدند و مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

این کارکنان که خواهان بازگشت به کار سابق  خود هستند می‌گویند؛ از تاریخ چهارم مرداد ماه سال جاری بدنبال دستور العمل جدید شورای عالی بورس مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت ، از کار بیکار شده‌ایم.

در دستور العمل شورای عالی بورس بجز پرداخت مطالبات معوقه  کارکنان دفاتر سهام عدالت هیچ تصمیمی در خصوص وضعیت شغلی ما گرفته نشده و ما را بیکار کرده‌اند.

این گروه از کارگران که از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، می‌گویند: حدود ۱۵۰۰ نفر هستیم که پس از ۱۳سال فعالیت در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، شورای عالی بورس در تصمیمات اخیر خود برای آزاد سازی سهام عدالت وضعیت شغلی مارا پیش بینی نکرده و در نتیجه ما را بیکار کرده است.

یکی از افراد حاضر در تجمع گفت: عدم توجه شورای عالی بورس به امنیت شغلی کارکنان تعاونی‌های  سهام عدالت در سطح کشور که ۱۳ سال سابقه کار و بیمه دارند و زحمات این  کارکنان، سهام عدالت را به ثمر رسانیده است، عامل تجمع امروز کارکنان سهام عدالت است.

او در تشریح جزئیات مشکلاتشان افزود: متاسفانه در چند سال گذشته سازمان خصوصی‌سازی به طرق مختلف غیرقانونی سعی در حذف دفاتر تعاونی‌ها داشته تا جایی که  با دستور العمل اخیر  شورای عالی بورس اعتبار این هدف محقق شد.

وی با بیان اینکه ما کارکنان دفاتر سهام عدالت بعد از سالها زحمت به حال خود رها شده‌ایم  و منبعی برای امرار معاش خود نداریم، گفت: حال که طرح عظیم سهام عدالت با زحمات کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت و دستور مقام معظم رهبری برای آزاد کردن سهام عدالت مشمولین به ثمر نشسته است چرا باید آینده شغلی  کارکنان تعاونی‌های شهرستانی دفاترسهام عدالت که اکثر آنها از افراد معلول و زنان سرپرست خانوار تحصیل کرده، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هستند، نادیده گرفته شود. در این خصوص از نمایندگان مجلس در خواست چاره اندیشی داریم.

به گفته وی؛ در تجمع امروز مرتضی محمودوند (عضو کمسیون امنیت ملی ونماینده مردم خرم آباد ) با حضور در جمع کارکنان معترض سهام عدالت وعده پیگیری مطالبات آنها که تامین امنیت شغلی است را دادند.

گفتنی است حدود هزار و پانصد نفر از کارکنان تعاونی‌های سهام  عدالت کشور که همگی از جانبازان یا خانواده‌های شهدای جنگ تحمیلی هستند با ۱۲ سال سابقه کار  از سال ۹۳ همزمان با الکترونیکی شدن ثبت نام مشمولان سهام عدالت با دست کم ۱۸ ماه مزد معوقه بلاتکلیف بوده و وضعیت شغلی مشخصی ندارند.

photo_2020-08-02_00-21-31

 

انتهای پیام/
سازمان خصوصی سازی سهام عدالت نمایندگان مجلس تجمع کارکنان دفاتر سهام عدالت شورای عالی پول اعتبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر