کد خبر: 946421 A

کارگران سابق کارخانه سیمان لوشان برای پیگیری وضعیت اشتغال خود این‌بار به دفتر امام جمعه شهر لوشان مراجعه کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از کارگران سابق سیمان لوشان روز گذشته (دوشنبه، ۶ تیر ماه) برای پیگیری وضعیت اشتغال خود به دفتر «حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر بابایی» امام جمعه لوشان مراجعه کردند.

این کارگران که چندین سال است بعد از اعلام تعطیلی کارخانه به دنبال بازگشت به کار هستند، می گویند: بارها برای مشخص شدن وضعیت شغلی‌مان به نهادهای مختلف دولتی در شهرستان لوشان مراجعه کرده‌ایم اما نتیجه‌ای دریافت نکرده‌ایم. روز گذشته و به دنبال ادامه‌ی بی‌توجهی‌ مسئولان شهرستانی به خواسته‌های‌ صنفی‌ خودمان از حجت الاسلام بابایی (امام جمعه لوشان) استمداد طلبیدیم.

امام جمعه لوشان در این دیدار وعده داد که پیگیر مشکلات کارگران با خریدار و مالک جدید کارخانه خواهد بود.

کارگران سابق سیمان لوشان روز یکشنبه (۵ مرداد ماه) نیز با تجمع در گذرگاه کامیون‌های معدن سنگ آهک تخت آسمان خواستار مشخص شدن وضعیت شغلی خود شده بودند.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهای سابق کارخانه سیمان لوشان هستند که قبل از اعلام تعطیلی این کارخانه تا سال ۹۲ در آنجا مشغول کار بودند و آنطور که گفته می‌شود در سال ۹۵ که کارخانه با همه تجهیزات به همراه یک معدن بزرگ سنگ آهک به یک پیمانکار سنگ فروخته شد، خریدار  متعهد شده بود همه آنها را در این مجموعه مشغول کند اما تا امروز و بعد از گذشت ۴ سال، هنوز وعده کارفرما محقق نشده و او نیروی کار خود را از استان‌های دیگر جذب کرده است.

کارگران سیمان لوشان تجمع کارگران کارگران رودبار امام جمعه لوشان حجت السلام بابایی کارگرانسیمان خزر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر