کد خبر: 946234 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تاکنون بیش از هفت میلیارد تومان تسهیلات مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا به واحدهای اقتصادی آسیب‌دیده از این ویروس در استان پرداخت شده است.

  به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، علی آشتاب با اشاره به کمک‌های دولت به واحدهای آسیب دیده از کرونا گفت: در مجموع ۲۵ هزار واحد اقتصادی لرستان با ۳۹ هزار اشتغال مشمول دریافت وام کرونا شده‌اند و تاکنون ۶۹۶ میلیارد تومان برای این تسهیلات به استان ابلاغ شده است.

او اظهارکرد: با توجه به اینکه دریافت تسهیلات جبرانی نیازمند نام نویسی در سامانه کارا است ،  از ۲۵ هزار واحد مشمول،  ۱۱ هزار و ۹۷۱ مورد با ۱۵ هزار و پنج شفل و ۱۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت،  در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

او ادامه داد: بر اساس آخرین آمار مبلغ این تسهیلات ۱۲ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای کسب‌وکارهای آسیب دیده و  ۱۶ میلیون تومان به ازای هر شاغل بیمه شده برای واحدهای تعطیل شده به دستور ستاد ملی مبارزه با کروناست که نرخ سود بانکی آن ۱۲ درصد بوده و تا آبان ماه سال جاری دوره تنفس دارند.

او با بیان اینکه ثبت نام بنگاه‌های آسیب دیده برای دریافت تسهیلات تا پنجم مرداد ادامه دارد، تصریح کرد: بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده از کرونا که از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک دریافت کرده‌اند باید در سامانه کارا ثبت نام کنند، چرا که پرداخت تسهیلات حمایتی به این مشاغل یکی از سیاست‌های مهم وزارت کار در راستای حفظ اشتغال بنگاه‌ها و صیانت از نیروهای کار است.

آشتاب ادامه داد: بر همین اساس ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای فهرست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بوده‌اند که برای ثبت‌نام در سامانه کارا اقدام  کردند و از تسهیلات مذکور بهره‌مند شدند. 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در خصوص واحدهای فاقد کد کارگاهی و بیمه افزود: ارسال پیامک دعوت این متقاضیان برای دریافت تسهیلات آغاز شده و طی مذاکرات صورت گرفته با دستگاه‌های مختلف، اطلاعات افراد شاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه مورد بررسی و احصا قرار گرفته و مقرر شده لیست افرادی که هویت آنها احراز می شود و در حال حاضر فعال هستند  هرچه سریع‌تر ارائه شود.

کرونا تسهیلات کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر