کد خبر: 945628 A

یک فعال صنفی بازنشستگان کشوری:

یک فعال صنفی بازنشستگان ضمن خرسندی از اجرای همسان‌سازی، به تشریح سایر مطالبات می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قرار است از مهرماه همسان‌سازی برای بازنشستگان کشوری به اجرا درآید. کهزادی (فعال صنفی بازنشستگان کشوری) در این رابطه می‌گوید: اگر فشارهای بازنشستگان و تلاش‌های آنها در شکل‌دهی حرکت‌ها و کنش‌های متحد نبود، محال بود سازمان برنامه و بودجه تن به همسان‌سازی بدهد. اگر تورم شدید و گرانی‌های اخیر و سیر نزولی قدرت خرید بازنشستگان نبود، با ما کنار نمی‌آمدند! اگر فشارهای گروه‌ها در فضای مجازی و پیامک‌های اکثر بازنشستگان از اسفند ۹۸ به نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی نبود، به سادگی کوتاه نمی‌آمدند.

وی ادامه می‌دهد: درنهایت همه این عوامل موجب شد که کار به همسان‌سازی ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان با شاغلین همتراز از اول مهر ماه بکشد که یک پیشرفت مثبت است.

به گفته کهزادی، البته هنوز مطالبات بسیاری بر زمین مانده است که فعالان صنفی بازنشستگان باید برای رسیدن به آنها مطالبه‌گری کنند.

او این مطالبات را برمی‌شمارد: صدور زودتر احکام تا پایان مرداد و رفع نواقص و مشکلات احکام در شهریور برای اجرا از مهر ماه، ادامه همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلین بصورت دائم طبق قوانین، تلاش برای دریافت بدهی‌ها و مطالبات سنوات گذشته بازنشستگان، بیمه کارآمد و کامل و حتی‌الامکان رایگان، استخدام فرزندان بازنشستگان، ورود بازنشستگان به موضوعات شرکتها و بنگاه‌های صندوق بازنشستگی کشور و عضویت در هیئت مدیره‌های این شرکت‌ها، تقویت کانون‌های فعال بازنشستگی برای نظارت بر امورات بازنشستگان و ....

بازنشستگان کشوری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری افزایش حقوق بازنشستگان از مهرماه 99
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر