کد خبر: 945095 A

کارگران قند بردسیر از پرداخت مطالبات معوق خود بعد از گذشت سالها خبر دادند.

کارگران قند بردسیر در تماس با خبرنگار ایلنا، از پرداخت مطالبات خود بعد از گذشت سالها خبر دادند و گفتند: از محل فروش دارایی‌های مدیرعامل و با کمک دادگستری، مطالبات ما پرداخت شده است؛ اما کاش مسئولان فکری به حال راه‌اندازی مجدد این واحد تولیدی می‌کردند.

کارگران می‌گویند: مطالبات اکثریت کارگران در ماه‌های اخیر به تدریج پرداخت شده است.

به گفته این کارگران، تا قبل از تعطیلی کارخانه در سال ۸۶، بیش از ۳۰۰ کارگر در کارخانه مشغول به کار بودند و معیشت مردم در این شهرستان کوچک استان کرمان به کارخانه قند وابسته بود.

در عین حال، رییس دادگستری شهرستان بردسیر در این رابطه گفته است: مهمترین اقدامات انجام شده در دادگستری این شهرستان در سال گذشته و سه ماه ابتدای سال جاری مربوط به تعیین تکلیف بدهی‌های کارخانه قند بردسیر است که به لحاظ ایجاد مشکلات عدیده از سال ۱۳۸۶ فعالیت آن متوقف و تعطیل شده و مشکلات حقوقی همراه با بدهی‌های قابل توجه این واحد تولیدی چالش‌های متعددی را در سطح شهرستان علی‌الخصوص برای دستگاه قضایی فراهم کرده بود.

حسین رمضانی ادامه داد: در سال گذشته با تشکیل جلسه ستاد اجرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سطح استان کرمان و رفع توقیف در رابطه با توقیف‌های متعدد برخی نهاد‌ها از پلاک‌های ثبتی و اموال کارخانه، پرداخت مطالبات کارگران و بستانکاران آغاز شد و بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال از مطالبات از طریق برگزاری ۱۱۲ مزایده در واحد اجرای احکام مدنی دادگستری بردسیر پرداخت شد. ۵۶۶ نفر از کارگران و بستانکاران حق و حقوق و مطالبات خود را بطور کامل دریافت کرده‌اند و تسویه حساب انجام شده و تلاش‌ها برای پرداخت مطالبات باقیمانده بستانکاران (تعداد ۲۱۵ نفر) و برخی ادارات، نهاد‌ها و بانک‌ها عملیات اجرایی ادامه دارد.

کارگران قند بردسیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر