کد خبر: 945030 A

اسلامی:

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه ویژه مهارت‌آموزی در ثروت‌آفرینی، تحول و پیشرفته ماندگار را مستلزم تلاش مضاعف در تولید علم دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی با تبریک فرارسیدن هفته مهارت، تحرک در تولید علم و فناوری و فعال کردن فرایند تبدیل علم و دانش به مهارت را از آثار تحولی در کشور خواند و بر ضرورت تعالی مهارت در کشور تاکید کرد.

وی تحول و پیشرفت ماندگار را، مستلزم تحرک و تلاش مضاعف در تولید علم و دانش خواند و افزود: در فرآیند تبدیل علم و دانش به فن‌آوری و فن‌آوری به ثروت، آموزش‌های مهارتی جایگاه ویژه‌ای دارد که باید برای نیل به آن، برنامه‌ریزی مدونی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه سهم آموزش‌های مهارتی در زندگی مردم و جامعه، باید قابل‌توجه باشد، عنوان کرد: ایمان داریم با اهتمام برای تحقق مهارت‌آموزی در عرصه‌های مختلف از جمله مشاغل مرتبط با وزارت راه و شهرسازی، می‌توانیم مشاغل را پایدار و فرهنگ مهارت‌آموزی را نهادینه کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با تفاهم‌نامه‌هایی که امروز منعقد شد، به‌دنبال توانمندسازی و مهارت‌آموزی در حوزههای بازآفرینی، راهداری و حمل و نقل جادهای و بنادر و دریانوردی هستیم، صنعت ساخت و ساز را نیز نیازمند مهارت آموزی خواند و با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی در این حوزه به صورت سنتی دنبال شده است، بر ضرورت مدون کردن مهارت‌های گسترده این حوزه تاکید کرد.

اسلامی گفت: نهادینه کردن مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در حوزه حمل و نقل دریایی و جاده‌ای، سهم قابل‌ملاحظه‌ای در پایدارسازی مشاغل و توسعه کارآفرینی خواهد داشت.

مهارت‌آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر