کد خبر: 943042 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته، مقرر شد تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد، نیروهای کارش الزاما بیمه شوند.

 به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده افزود: باتوجه به قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و بهره‌مندی گروه‌های هدف از مزایای آن، مصوب شد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی (بخش‌های خصوصی و تعاونی) که از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند یا از این به بعد متقاضی استفاده از این تسهیلات می‌شوند، توسط سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سایر صندوق‌های بیمه‌ای دارای قابلیت مرتبط با تایید وزارت متبوع، زیر چتر بیمه قرار گیرند.

او اظهارکرد: این تصمیم در پی مصوبه کارگروه ملی تخصصی مدیریت و راهبری توسعه اشتغال پایدار با هدف تبدیل بخشی از اشتغال که از طریق برنامه اشتغال روستایی به وجود می‌آید به اشتغال رسمی اتخاذ شده است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان ادامه داد: بر اساس شیوه‌نامه اجرای این طرح، اشخاصی که تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری را به صورت کامل دریافت نموده و به بهره برداری رسیده‌اند، مشمول خواهد شد.

جهاندیده افزود: بر این اساس متقاضی موظف است بر اساس قرارداد بانک عامل و ضمائم آن، پس از دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و بهره‌برداری طرح نسبت به بیمه نمودن شاغلین، حداکثر ظرف مدت یک ماه در یکی از صندوق‌های بیمه‌ای اقدام کند.

او همچنین با بیان این که از ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری در استان به دو هزار و ۱۵۲ طرح با اشتغالزایی ۱۴ هزار و ۷۵۶ نفر تسهیلات پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: شاغلین این طرح‌ها از آنجا که در مناطق روستایی و عشایری سکونت دارند و ممکن است تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نباشند، می‌توانند از مزایای صندوق‌های بیمه‌ای، به ویژه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بهره‌مند شوند.

اشتغال بیمه اشتغال روستایی بیمه اشتغال روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر