کد خبر: 942672 A

حاجی میرزایی:

وزیر آموزش‌ و پرورش از واریز ۵۵۵ میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت به‌ حساب فرهنگیان بازنشسته خبر داد.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی با یادآوری پیگیری‌های جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، گفت: بیش از چهار هزار میلیارد ریال از مطالبات اعضای این صندوق با عنوان ایفای تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو احیا شد.

وی افزود: ۵۵۵ میلیارد ریال از این مبلغ به‌حساب حدود ۱۲۰ هزار نفر از اعضایی که در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۶ تا پایان شهریور ۱۳۹۷ بازنشسته شدند، واریز شد.

وزیر آموزش‌ و پرورش پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش اعلام و تصریح کرد: مطالبات سهم دولت فرهنگیانی که همچنان عضو این صندوق هستند به‌حساب آنها واریز شد که در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

حاجی میرزایی به روند احیای این مبلغ اشاره کرد و گفت: در شرایطی که کشور و به‌ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از سازوکارهای ظرفیت قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و از طریق تهاتر با بانک‌ها ایران انجام ‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت تا پایان برنامه ششم توسعه، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

محسن حاجی میرزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر