کد خبر: 942618 A

اعتراض کارگران نیروگاه دماوند، امروز (دوشنبه/ ۳۰ تیرماه ماه) وارد دومین روز خود شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اعتراض کارگران نیروگاه دماوند که از روز گذشته آغاز شده است، امروز هم ادامه یافت و وارد دومین روز خود شد.

این کارگران به شائبه واگذاری شرکت بهره‌برداری مدیریت تولید که کارگران با آنها کار می‌کنند، معترض هستند و تاکید دارند که در صورت تغییر، امنیت شغلی آنها به خطر می‌افتد و باید این موضوع لغو شود.

در همین حال کارگران کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای پاکدشت (نیروگاه دماوند) که هم اکنون زیرنظر شرکت «مدیریت تولید برق دماوند» کار می‌کنند به نابسامانی‌های مدیریتی در چند سال اخیر و تغییرات آنی در اعضای هیات مدیره شرکت مدیریت تولید برق دماوند که منجر به ایجاد تنش‌های فراوان در سطح این شرکت و بی‌انضباطی‌های شدید مالی شده است، اعتراض دارند.  

کارگران در ادامه  گفتند: بخشی دیگر از مشکلات ما کارگران خالی شدن منابع مالی دو صندوق بازنشستگی و قرض‌الحسنه کارگران و کارکنان نیروگاه دماوند است.

آنها در ادامه یادآور شدند: مالکیت نیروگاه حرارتی دماوند که هشت سال از شروع فعالیت آن می‌گذرد در سال ۹۱ از شرکت توانیر به بنیاد شهید و در نهایت به بانک‌ دی واگذار شد.

به گفته کارگران؛ آنچه باعث استمرار اعتراض کارگران برای دومین روز شده اظهارات روز گذشته مدیرعامل بانک دی در گفتگو با یکی از رسانه‌ها است.

آنها در این مورد توضیح دادند: عصر روز گذشته مدیرعامل بانک دی در گفتگو با یکی از رسانه‌ها خطاب به کارگران گفته است که تاکنون هیچ تفاهم و توافقی برای واگذاری این نیروگاه با هیچ شرکتی انجام نشده است. با این‌ وجود کارگران که در عمل شاهد تغییرات و اقدامات واگذاری مدیریت بهره‌برداری نیروگاه هستند، نسبت به اظهارات وی انتقاد دارند.

کارگران در ادامه تصریح کردند: فرایند واگذاری مدیریت بهره‌برداری تولید برق نیروگاه دماوند جدی است و در این بین این کارگران هستند که بیشترین زیان را خواهند دید.

دومین روز تجمع کارگران نیروگاه دماوند نیروگاه شهداری پاکدشت استمرار اعتراض کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر