کد خبر: 941897 A

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان از نظر توان مهارتی در حد پایینی قرار دارد به همین سبب باید در زمینه مهارت اشتغالزایی و کارآفرینی در این استان اقدامات اساسی صورت گیرد.

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، خداداد اولیایی افزود: آمار بیکاری و جمعیت جوان استان سیستان و بلوچستان زیاد و نیازمند برنامه ریزی صحیح برای ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی است که این مهم رسالت فنی و حرفه‌ای را سنگین‌تر می‌کند.

او گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان وظیفه مهارت آموزی را در سطح استان دارد و در زمینه توانمندسازی افراد گام برمی‌دارد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان افزود: این اداره کل در هریک از شهرستان های استان توانسته براساس نیازسنجی مردم فعالیت‌هایی انجام دهد تا شخص با آموزش‌های مهارتی اشتغال پذیر شود.

اولیایی ادامه داد: باید با همکاری رسانه‌ها فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ارتقا پیدا کند تا هرفرد علاقه‌مندی موفق به دریافت گواهینامه مهارت و ایجاد شغل شود که این امر نیاز سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار کرد: برای نخستین بار شورای مهارت در استان تشکیل شده و دستگاه‌های زیادی در این زمینه همکاری می‌کنند که مصوبات خوبی نیز به همراه داشته و الگوی خوبی برای کشور شده است.

او خاطرنشان کرد: سه مصوبه در این شورا شامل ایجاد دپارتمان آموزش روستایی، صنایع دریایی بندری در حوزه جنوب و آب و کشاورزی به تصویب رسیده است.

اولیایی ادامه داد: همچنین در تلاشیم مرکز بین المللی مهارت را در چابهار راه اندازی کنیم که این طرح آماده و به زودی تصویب خواهد شد تا افراد علاقه‌مند از کشورهای همسایه بتوانند به این مرکز مراجعه کنند که براین اساس یک دیپلماسی مهارتی ایجاد خواهد شد.

او بیان کرد: از زمان شیوع کرونا نیز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به حالت تعطیل درآمده و تنها کارگاه‌های عملی با حداقل ظرفیت بین ۶ تا ۱۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و آموزش های تئوری نیز از طریق فضای مجازی ارائه می‌شوند.

بیکاری کاهش بیکاری مهارت آموزی آموزش فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر