کد خبر: 941424 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

رییس انجمن صنفی کارگران ساختمانی ورزقان گفت : مسئولان علاقه جندانی به رفع مشکلات کارگران ساختمانی ندارند.

حسین پالاهنک (رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی ورزقان) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان ورزقان از سال۹۴ جهت کمک به جامعه کارگری تاسیس شده، اظهار داشت:  معرفی کارگران ساختمانی جهت بهره‌مندی از مزایای بیمه یارانه‌ای یکی از اقداماتی است که انجمن در پی اجرای دقیق آن است ولی متاسفانه تعداد زیاد کارگران ساختمانی و عدم افزایش سهمیه اختصاصی سبب شده کارگران بسیاری پشت صف بیمه تامین اجتماعی معطل بمانند.  

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۰۰ کارگر ساختمانی در ورزقان از مزایای بیمه یارانه‌ای بهره‌مند هستند، گفت: باتوجه به افزایش تعداد کارگران، نیاز عاجل به افزایش سهمیه بیمه داریم.

پالاهنک ادامه داد: یکی از درخواست‌های انجمن کارگران ساختمانی تعیین یکی از محلات شهرستان برای تجمع کارگران برای کاریابی بود که در این ارتباط مکاتبه‌ای نیز با شهردار داشتیم که پاسخ منفی به موضوع دادند.

وی خواستار توجه مسئولان و همچنین نماینده مردم ورزقان و خاروانا به کارگران این شهرستان شد و گفت: این منطقه از نظر پتانسیل کارگران و اشتغال، سومین شهرستان استان آذربایجان شرقی به شمار می‌رود و لازم است مسئولان به فکر کارگران باشند به ویژه در این ایام بیماری کرونا که کارگران ساختمانی هیچ کمک معیشتی شامل حال‌شان نشده و سبد کالایی دریافت نکرده‌اند.

پالاهنک به دیگر مشکلات انجمن صنفی کارگران ساختمانی ورزقان اشاره کرد و گفت: به دلیل گردش مالی کم انجمن از یکسو و از طرف دیگر اجاره بهایی که برای محل انجمن پرداخت می‌شود، انجمن حتی برای دریافت شناسه ملی با مشکل مواجه است.  

وی در پایان افزود: مسئولان می‌توانند با حمایت خود در قالب اختصاص محل برای انجمن و نیز ایجاد میدان کارگر، گام‌های اولیه حمایتی را بردارند که امیدواریم در سال ۹۹ اقدام جدی در این زمینه صورت گیرد.

بیمه کارگران ساختمانی کارگران ساختمانی استان آذربایجان شرقی کارگران ساختمانی ورزقان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر