کد خبر: 940867 A

موسسه دین و اقتصاد طی اطلاعیه ای درگذشت ابوالقاسم سرحدی زاده را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، موسسه مطالعات دین و اقتصاد طی اطلاعیه ای ارتحال ابوالقاسم سرحدی زاده را به مردم شریف ایران، هم رزمان و خانواده وی تسلیت گفت .

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

مشیت و اراده خداوند متعال بر این تعلق گرفت که یکی از مجاهدان فی سبیل الله و یکی از اسطوره های شرف و متانت و اخلاق و استقامت مجاهدان عظیم الشان و برادر ارجمند ابوالقاسم سرحدی زاده جان به جان آفرین تسلیم کرد و غم بزرگی را در میان همرزمان، دوستان و آنهایی که دغدغه برقراری جمهوری اسلامی با معیارهای تحقق عدالت و آزادی برجای گذاشت.

مرحوم ابوالقاسم سرحدی زاده از عنفوان جوانی به مبارزه علیه رژیم طاغوت پرداخت و پیش از یکدهه از عمر خود را در زندان گذراند تا بتواند به تحقق آرمان‌های والای خود که همان برقراری و ایجاد یک نظام مبتنی بر عدل و داد کمک کند.

با پیروزی انقلاب اسلامی وی ابتدا به حزب جمهوری اسلامی پیوست و همه‌ی سرمایه های اندیشه ای و تجربیات خود را در مسیر تحقق اهداف قافله سالار و سید الشهدای انقلاب اسلامی آیت الله شهید دکتر بهشتی قرار داد و در ادامه در چرخه مدیریت کشور قرار گرفت و در مسئولیت های مختلف توانست در عمر پربرکت خود خدمات ارزنده ای را به جامعه به ویژه جهادگران عرصه کار و تولید ارائه نماید.

هرچند که به واسطه برخی ملاحظات از صحنه مسئولیت های مختلف کنار رفت اما همچنان بزرگترین نگرانی وی عدم تحقق عدالت اجتماعی و تحدید ازادی‌هایی بود که این مبارز نستوه برای تحقق آن سال ها مبارزه کرد، شکنجه شد و به زندان افتاد

موسسه مطالعات دین و اقتصاد درگذشت این مجاهد صدیق و صادق در راه خدا را به کلیه هموطنان، هم رزمان و خانواده ایشان تسلیت گفته برای وی غفران و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت مینماید.

امید است کارگزاران نظام جمهوری اسلامی با تمسک به آرمانهای مندرج در قانون اساسی بکوشند در جهت تحقق آرمانهای این مبارزه نستوه از هیچ کوششی دریغ نورزند تا چشم های نگران و روح این مرد بزرگ در سرای آخرت نیز آرام باشد.

سرحدی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر