کد خبر: 938783 A

دبیر نظام صنفی کشاورزی چابهار:

دبیر نظام صنفی کشاورزی چابهار با بیان اینکه هنوز خسارت‌هایی که سیل به کشاورزان متحمل کرد، جبران نشده است، خواستار پیگیری این موضوع از طرف نمایندگان مجلس شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیستان و بلوچستان در یک دهه اخیر گرفتاری خشکسالی شدیدی بود که به بخش کشاورزی این استان به شدت آسیب وارد کرد. در یکی دو سال اخیر همزمان با افزایش بارش‌ها در سراسر کشور، امیدهایی مبنی بر پایان خشکسالی در دل کشاورزان ایجاد شد، اما این بارش‌ها در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، ازجمله چابهار منجر به جاری شدن سیل شد. سیل در چابهار همزمان با فصل برداشت محصولات کشاورزی بود و این حادثه طبیعی باعث خسارت شدید، گاه تا صددرصد، به کشاورزان انبه کار شد. به رغم وعده‌هایی که برای جبران خسارت‌های کشاورزان داده شد، دبیر نظام صنفی چابهار می‌گوید جبران خسارتی اتفاق نیفتاده است.

الله بخش جدگال تصریح کرد: چند ماه از وقوع سیل و ایجاد خسارت به کشاورزان می‌گذرد. وعده‌هایی داده شده، ارزیابی‌هایی صورت داده و بارها شماره حساب گرفته‌اند، اما تاکنون یک ریال به کشاورزان داده نشده است. از نمایندگان مجلس انتظار داریم این موضوع را دنبال کنند.

او همچنین عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات کشاورزان در چابهار مربوط به زمین‌های موسوم به زمین‌های ماده ۵۶ منابع طبیعی است. در چابهار پرونده برای این زمین‌ها تشکیل نمی‌دهند. رسیدگی به این موضوع می‌تواند مشکلات کشاورزان را در زمینه مالکیت زمین‌ها رفع کند. 

سیل کشاورزی کشاورزان چابهار خسارت سیل به کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر