کد خبر: 938515 A

مدیرکل ورزش کارگران:

در راستای تفاهم نامه‌ای که بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه و صندوق بازنشستگی کشوری به منظور استفاده بازنشستگان از امکانات ورزشی و رفاهی صورت گرفت امروز طی نشستی که در اداره کل امور ورزشی برگزار شد، طرفین در باره چگونگی اجرایی شدن این تفاهم نامه به گفت‌وگو پرداختند.

به گزارش ایلنا، در این نشست که «فرزاد حیدری» مدیرکل امور ورزشی، «احمد اسناوندی»، معاون اداره کل و همچنین «جلال رحیمیراد»، کارشناس مسئول امور ورزشگاه‌ها و استراحتگاه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، «محمود مرتضایی فرد»، مدیرکل امور فرهنگی، «مهدی شیخی»، رییس اداره امور فرهنگی ورزشی و خانم «سمیه بیدی»، کارشناس امور ورزشی صندوق بازنشستگی کشوری حضور داشتند در باره نحوه اجرای شدن تفاهم نامه به تبادل نظر پرداختند.

فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگران در این نشست گفت: بنابر تاکید وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور توسعه و ارتقا سطح سلامت جامعه هدف و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین آحاد جامعه بخصوص بازنشستگان و همچنین افزایش سرانه تفریحات سالم و کم هزینه برای این قشر عظیم و زحمتکش، براساس تفاهم نامه‌ای که انجام شد مجموعه‌های ورزشی و تفریحی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در اختیار کارگران و بازنشستگان عزیز قرار خواهد گرفت و این نشست‌های کارشناسی به منظور اجرایی شدن مراحل تفاهم نامه صورت می‌گیرد.

حیدری افزود: اداره کل امور ورزشی دارای مجموعه و فضای ورزشی بسیار مفید و مجهزی در سراسر کشور می‌باشد و 5 مجموعه رفاهی و زیارتی نیز در اختیار این اداره کل قرار دارد که براساس تفاهم‌نامه و با قید زمانبندی‌هایی که کارشناسان اداره کل امور ورزشی انجام می‌دهند ضمن خدماتی که به شاغلین و کارگران و خانواده‌های ایشان ارائه می‌شود قرار است به بازنشستگان نیز خدمات مفیدی ارائه دهیم تا شور و نشاط اجتماعی کارگران و بازنشستگان افزایش یابد و شاهد جامعه‌ای پویا و پرنشاط باشیم.

مدیرکل ورزش کارگران در باره نحوه استفاده بازنشستگان از این امکانات گفت: برای هرکدام از این عزیزان کارت عضویت صادر خواهد شد تا شان و منزلت این بزرگواران حفظ شود و با ارائه این کارت‌ها می‌توانند از مجموعه‌ها و فضاهای کارگری بهره مند شوند. اغلب مجموعه‌های ورزشی در شیفت صبح خالی است و بازنشستگان و خانواده‌های ایشان نیز در نوبت صبح انرژی و انگیزه خوبی برای ورزش و تفریحات سالم دارند. از طرفی کارشناسان ما برای مسابقات مختلف بازنشستگان در استان‌ها و در کل کشور با همکاری ادارات کل  برنامه‌ریزی خواهند کرد تا در کنار ورزش‌های سلامت محور از طریق مسابقات مختلف انگیزه‌های بیشتری برای توسعه ورزش در بین بازنشستگان ایجاد کنیم.

این تفاهم نامه در 8 ماده و یک تبصره به امضای معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری رسیده و بزودی وارد مراحل اجرا خواهد شد.

بازنشستگان کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر