کد خبر: 937803 A

جلسه هم‌اندیشی و بررسی موانع صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی کردستان با حضور اعضای هیات مدیره انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی شهرستان‌های کردستان، در محل اداره کل تامین اجتماعی این استان برگزار شد.

 به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، به منظور تقویت تعاملات و ارتباطات فی مابین، بیان مسایل و حل مشکلات موجود در انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان نشستی با حضور اعضای هیات مدیره کانون‌های انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان‌های استان کردستان در محل اداره کل تامین اجتماعی برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: انجمن های صنفی کارگران ساختمانی  به عنوان بازوان اجرائی سازمان می‌توانند در راستای نیل به اهداف سازمانی و احقاق حق و حقوق بیمه شدگان و مشمولان واقعی از جمله کارگران ساختمانی و صیانت از اموال و منافع سازمان قدم‌های موثری بردارند و با برگزاری جنین نشست‌های و ایجاد وحدت رویه و هماهنگی با کارشناسان سازمان جهت هم افزایی و هم سو کردن انجمن‌ها در رفع مشکلات کارگری اقدامات مناسبی انجام دهند.

سید صلاح قریشی با اشاره به وظایف قانونی تشکلات صنفی کارگری، اظهار داشت: وظیفه اصلی این  انجمن پیگری حقوق و مطالبات به حق این قشر زحمتکش از مجرای قانونی است.

او با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته این انجمن‌ها  در صیانت  از منافع سازمان تأمین اجتماعی، گفت: وظیفه ما در سازمان تأمین اجتماعی صیانت از اموال و منافع این نهاد به عنوان حق الناس است که خوشبختانه تشکلات کارگری در سطح استان همراهی خوبی را در این زمینه دارند.

در ادامه این جلسه مشکلات و راهکارهای پیش روی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی پیرامون عملکرد، بیمه های اجتماعی ، حق عضویت ها و سایر منابع مالی انجمن‌ها و چگونگی نظارت بر فعالیت آنها طرح و بررسی شد.

اعضای انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان  نیز با قدردانی از تلاش‌های مدیران تأمین اجتماعی در پیگیری مسایل و مشکلات کارگران اظهار نمودند: ما کارگران به عنوان شرکای اجتماعی، دفاع از منافع این سازمان را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده‌ایم  و تأمین اجتماعی  را  متعلق به خود  می‌دانیم.

انتهای پیام/
تامین اجتماعی بیمه کارگران ساختمانی کارگران ساختمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر