کد خبر: 936884 A

کبیری به ایلنا خبر داد:

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی معاونت تعاون، برای اجرای ساز و کارهای لازم در زمینه جذب سرمایه‌های مردم از طریق «تعاونی‌های سهامی عام» در بازار سرمایه خبر داد.

«محمدجعفر کبیری» در پاسخ به این پرسش خبرنگار ایلنا، که آیا تعاونی‌ها ظرفیت جذب سرمایه سرگردان و تورم‌زا از بازارهای سکه و ارز را دارند، گفت: تعاونی‌ها می‌توانند با جذب سرمایه‌های خرد محلی و حمایت‌های پایدار دولتی، اشتغال منطقه‌‌ای را رونق ببخشند. بر این اساس، تعاونی‌ها به آب‌گیرهایی می‌مانند که از آثار مخرب سرگردانی سرمایه‌ها، جلوگیری می‌کنند و سیل نقدینگی را به جای هدایت به سمت بازار ارز و سکه، به تولید هدایت می‌کنند و جلوی فجایع منفی را می‌گیرند.

وی افزود: اینگونه حجم عظیمی از سرمایه صرف ایجاد اشتغال و تامین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی می‌شود. در تمام کشورهای دنیا ازجمله آمریکا، تعاونی‌ها در هنگام بحران‌های اقتصادی فراگیر به دلیل تاب‌آوری بالا سرمایه‌های سرگردان را جذب می‌کنند و از سقوط اقتصاد جلوگیری می‌کنند. در ایران هم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت ویژه از تعاونی‌ها و SME-ها حمایت می‌کند.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست‌های خاص و عامی را به منظور حمایت از تعاونی‌ها تعریف کرده‌ایم، گفت: در این چارچوب، در قالب مشاوره و ارائه تسهیلات به تعاونی‌ها کمک می‌کنیم تا نوآوری و بهره‌وری خود را افزایش دهند.

کبیری از آمادگی معاونت تعاون برای اجرای ساز و کارهای لازم در زمینه جذب سرمایه‌های مردم از طریق تعاونی‌های سهامی عام در بازار سرمایه خبر داد و گفت: در صورت استقبال بورس، آمادگی پیشتیبانی از تعاونی‌های سهام عام برای جذب سرمایه‌ها را داریم.

تعاونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازار بورس محمدجعفر کبیری تعاونی سهامی عام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر