کد خبر: 936459 A

معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری تعاونی‌ها، سه خبر جدید اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد کبیری (معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در حاشیه وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری الگوهای بهبود کسب و کارهای تعاونی در کشورهای منتخب که امروز (۱۶ تیرماه) برگزار شد، گفت: امروز یک وبینار بین‌المللی با حضور نمایندگان کشورهایی چون چین، فرانسه، ساحل عاج، اسپانیا و هندوستان برگزار شد. برآیند این وبینار به اشتراک گذاشتن تجربیات موفق تعاونی‌ها در این کشورها بود. در حاشیه این وبینار بین‌المللی باید سه خبر خوب را در حوزه تعاونی‌ها در کشور اعلام کنم.

وی در ادامه افزود: نخست افزایش سقف صدور ضمانت‌نامه برای تعاونی‌ها را اعلام می‌کنم. این اعتبار در صندوق ضمانت تعاون تا 75 درصد افزایش پیدا کرد. همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر رفاه و جناب آقای سورنا ستاری (معاون تحقیقاتی رئیس جمهور) به منظور حمایت‌های بیشتر از تعاونی‌های ایران و همکاری‌های آنان با شرکت‌های دانش بنیان عقد شد.

کبیری گفت: همچنین شتاب‌دهنده‌های تعاونی در سراسر کشور را در دستور کار داریم که نتایج آن تا تابستان امسال منتشر می‌شود و دیگر آنکه، با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی، بانک توسعه تعاون یک خط توسعه برای شرکت‌های دانش بنیان ایجاد خواهد کرد. بنابراین، آن دسته از شرکت‌های دانش بنیان که در تعاونی‌ها مشغول به کار هستند، می‌توانند به تمامی شعب بانک توسعه و تعاون در سراسر کشور مراجعه کنند و با کمک صندوق ضمانت و سرمایه‌گذاری، با نرخ ترجیحی فرایند دریافت تسهیلات را تسریع کنند.

تعاونی ها صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر