کد خبر: 935907 A

درحالیکه مسئولان آموزش و پرورش در برخی استان‌ها به کمبود نیروی انسانی اذعان دارند، نیروهای آزاد می‌گویند باید راهکاری برای جذب ما در نظر گرفته شود.

معلمان آزاد شاغل در مدارس بخش خصوصی کشور در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم جذب خود در سیستم دولتی آموزش و پرورش انتقاد کردند و گفتند: در شرایطی که مسئولان وزارت آموزش و پرورش از کمبود نیروی انسانی انتقاد دارند، خیلی ساده می‌توان  نیروهای آزاد را جذب سیستم کرد.

روز گذشته، مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به کمبود ۱۱هزار و ۸۰۰ نیروی انسانی در این اداره کل برای سال تحصیلی جدید، گفت: رؤسا باید با تدبیر، درایت، مشورت و برنامه‌ریزی، چالش‌های پیش رو را در تأمین نیروی انسانی پشت سر بگذارند.

به گفته‌ی معلمان آزاد، معلمان شاغل در مدارس غیرانتفاعی که با کمتر از حداقل حقوق کارگری و با بیمه پاره‌وقت مشغول به کار هستند، نیروهای تحصیلکرده، متخصص و کارامدی هستند که آموزش و پرورش می‌تواند از آنها در بدنه خود استفاده کند.

این معلمان اضافه می‌کنند: اگر نیروهای آزاد بعد از چند سال کار در بخش خصوصی، جذب بدنه دولت شوند، مدارس غیرانتفاعی می‌توانند خلاء نیروی خود را از معلمان تازه‌نفس و جدید پرکنند.

معلمان آزاد قبول دارند که ریشه تبعیض حقوق میان آنها و معلمان دولتی در خصوصی‌سازی سریع و  با شتاب آموزش است و تا زمانی‌که معلمان را بدون هیچ تعهدی به بخش سودجوی خصوصی بسپارند، وضعیت همینگونه خواهد بود.

معلمان آزاد جذب معلمان آزاد در بدنه دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر