کد خبر: 935338 A

کارگران آق‌دره از صدور جریمه ۵ میلیونی و اجرایی شدن آن برای چهار نفر دیگر خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزهای گذشته حکم جریمه ۵ میلیون تومانی برای چهار کارگر دیگر در آق‌دره اجرایی شده است. پیش از این، حکم سه نفر دیگر از مردم آق‌دره به مرحله اجرا رسیده بود که با کمک خیرین، ۱۵ میلیون تومان جریمه آن سه نفر پرداخت شد.

حالا آق‌دره‌ای‌ها می‌گویند: این ۴ نفر نیز مانند همان سه نفر قبلی بیکارند و آه در بساط ندارند؛ اداره کار وعده داده بود که مشکل  آنها را حل کند اما از قرار معلوم، برای این جریمه‌های ۵ میلیون تومانی هیچ کاری نتوانسته‌اند صورت دهند و اعلام کرده‌اند بعد از پرداخت جریمه، در بازگشت به کار این کارگران کمک می‌کنند.

ظاهراً بازهم خیرین و فعالان دست به کار شده‌اند و قرار است جریمه این ۴ نفر را بپردازند؛ کارگران آق‌دره می‌گویند: از آنجا که کارفرمای معدن دیگر از متهمان پرونده شاکی نیست و این جریمه‌ها بابت شکایت مدعی‌العموم صادر شده است، باتوجه به فقر و محرومیت مردم این منطقه، بهتر بود مدعی‌العموم از شکایت خود صرفنظر می‌کرد.

قرار است تا فردا این جریمه‌ها برای چهار متهم پرونده واریز شود؛ این افراد امیدوارند لااقل در مراحل بعدی اداره کار کمک کند که بتوانند به کار بازگردند.

پرونده کارگران و مردم آق‌دره، مربوط به تجمعات سال ۹۶ در معدن آق‌دره است؛ در حال حاضر این هفت نفری که متهم شده و مکلف به پرداخت جریمه شده‌اند، بیکارند و هیچ منبع درآمدی ندارند.

کارگران آق‌دره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر