کد خبر: 934147 A

نماینده مردم کنگان و جم:

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته کارگران عسلویه برای تغییر دوره کاری در کمیسیون انرژی مجلس طرح و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از مهم‌ترین مطالبات کارگران پارس جنوبی، تغییر دوره کاری است. موسی احمدی (نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس و دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی) با اشاره به وضعیت کاری در عسلویه اظهار داشت: منطقه عسلویه ساختارهای متعدد و متفاوتی دارد، قسمتی از افراد رسمی هستند، عده‌ای در پتروشیمی‌ها فعالیت می‌کنند، برخی نیز به‌صورت قراردادی و پروژه‌ای در شرکت‌ها مشغول‌اند که هرکدام ساختار خاص خود را دارد.

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بدین‌جهت شرایط کاری‌ها نیز متفاوت است، عده‌ای ۱۴ روز کار هفت روز استراحت، عده‌ای ۱۴ روز کار ۱۴ روز استراحت، بخش عمده‌ای نیز ۲۱ روز کار و هفت روز استراحت دارند؛ به همین جهت اگر بخواهیم یک نگاه کلی بیاید و مطرح شود، باتوجه به اینکه عضو کمیسیون انرژی مجلس هستیم، این خواسته‌ها و مطالبه را در این کمیسیون مطرح و مذاکره می‌کنیم و باتوجه به کارشناسی که صورت می‌گیرد تصمیم‌گیری نیز انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: چنانچه نیاز به طرح یکسان‌سازی باشد آن را مطرح خواهیم کرد و اگر نیاز به طرح نباشد آن را با کارفرمایان واگذار خواهیم کرد تا برای تغییرات تصمیماتی اتخاذ شود.

کارگران عسلویه موسی احمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر