کد خبر: 933976 A

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد:

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد با بیان اینکه مراجعه‌کنندگان زیادی از میان بازنشستگان داریم که خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود هستند، گفت: به احتمال زیاد موضوع افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هفته آینده در مجلس طرح می‌شود و مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، به رغم اینکه ماده ۱۲ لایحه بودجه سال ۹۹ بر افزایش مستمری همه بازنشستگان اعم از بازنشستگان کشوری و لشگری و بازنشستگان تامین اجتماعی به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تاکید دارد، این افزایش همچنان در مورد بازنشستگان تامین اجتماعی اعمال نشده و احتمال می‌رود حداقل دریافتی این بازنشستگان کمتر از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد. این تفاوت در پرداختی‌ها مورد اعتراض بازنشستگان قرار گرفته و این افراد به انحای مختلف اعتراض خود را نسبت به این امر نشان داده و از نمایندگان مجلس یازدهم درخواست دارند که سازمان تامین اجتماعی را ملزم به رساندن حداقل مستمری به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کند.

ذبیح‌الله اعظمی ساردوبی (نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم) در گفتگو با ایلنا عنوان کرد: مراجعات زیادی از طرف بازنشستگان داشته‌ایم و آنها خواستار افزایش مستمری و بهبود معیشت خود هستند. نمایندگان مجلس در روز‌های گذشته به موضوع ورود کرده و در نظق‌های خود در این باره اظهاراتی داشته‌اند.

او ادامه داد: باتوجه به تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در مجلس احتمالا هفته آینده موضوع حقوق و معیشت بازنشستگان در مجلس مطر‌ح شده و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ می‌شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: واقعیت این است که معیشت بسیاری از بازنشستگان در خطر است و لازم است برای بهبود زندگی این قشر حمایت‌هایی از جمله افزایش مستمری‌ها صورت گیرد.

بازنشستگان بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش مستمری بازنشستگان مستمری بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر

پربحث ترین