کد خبر: 933690 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، ۵۰۹ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان، «مهرداد جهاندیده» در کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: تاکنون ۱۵ هزار و ۵۹ طرح اقتصادی در سامانه کارا ثبت نام کردهاند که پس از بررسی شرایط متقاضیان، بنگاه‌های مشمول برای پیگیری ادامه مراحل دریافت تسهیلات معرفی میشوند.

وی تعداد نیروی کار شاغل در این طرح ها را ۲۹ هزار و ۲۴۶ نفر اعلام کرد.

جهاندیده اظهار داشت: این تسهیلات به ۱۴ رسته شغلی و حدود ۵۰۰ زیر رسته دستگاه‌های ذی ربط مشخص شده اند، پرداخت میشود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از تسهیل روند پرداخت این تسهیلات هم خبر داد و ادامه داد: طبق مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، نرخ سود تسهیلات ۱۲ درصد است و بازپرداخت این تسهیلات بعد از دو‌ماه تنفس و از مهرماه شروع می‌شود و دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه خواهد بود.

جهاندیده گفت: همچنین در گذشته قرار بود به واحدهایی که نیروی کار آنها از مقرری بیمه بیکاری استفاده کردهاند تسهیلات تعلق نگیرد که با اصلاح این روند در صورتی که تعدادی از بیمه شدگان کارگاه از بیمه بیکاری استفاده کرده باشند، به تعداد کارگران باقی مانده در کارگاه که بیمه بیکاری استفاده نکرده اند(حتی یک نفر) میتوانند از تسهیلات استفاده کنند.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان افزود: ۱۲ بانک عامل برای اجرای این طرح در استان تعیین شده است که متقاضیان پس از دریافت پیامک و طی کردن فرایند ثبت نام در سامانه کارا، از طریق دستگاه های بخشی به این بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند.

جهاندیده یادآور شد: این تسهیلات برای شاغلین در واحدهای کسب و کار با تعداد کمتر از ۵۰ نفر به ازای هر شاغل ۱۲۰ میلیون ریال اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: ضمن اینکه این تسهیلات برای کسب و کارهایی که از شیوع این بیماری بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده‌اند، به ازای هر شاغل ۱۶۰ میلیون ریال واریز می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از واحدهای تولیدی و صنفی آسیب دیده از شیوع کرونا خواست هرچه زودتر و در موعد باقی مانده برای ثبت نام دریافت تسهیلات اقدام کنند.

جهاندیده همچنین تاکید کرد: برای رانندگان مسافربر برون و درون شهری هم به میزان ۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود که در فرایند پیش بینی شده برای این افراد، درخواست تسهیلات آنها نیاز به تایید دستگاه اجرایی نداشته و مستقیما به بانک های عامل معرفی می شوند.

سیستان و بلوچستان کسب و کارهای زیان دیده از کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر