کد خبر: 932686 A

کتاب «نظام بازنشستگی کارکنان دولت در کشورهای منتخب» از سوی صندوق بازنشستگی کشوری منتشر شد.

به گزارش ایلنا به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری، اگرچه نظام‌های بیمه اجتماعی مولود سال‌های پس از انقلاب صنعتی در اروپا هستند و سازمان‌های ارائه‌کننده خدمات بیمه اجتماعی و بازنشستگی، از نیمه دوم قرن نوزدهم شکل گرفته و تکامل‌یافته‌اند، اما ورود دههها تجربه و آزمودن سیاستها و رویه‌های متعدد، نتوانسته تاکنون بر مشکلات پیش روی صندوق‌های بازنشستگی فائق آید. 

این مجموعه که به معرفی صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولت در کشورهای منتخب اختصاص دارد، تلاش کرده تا منبع و مرجعی برای مقایسه وضعیت و شرایط صندوق‌های بازنشستگی ویژه کارکنان دولت در این کشورها باشد. نکته شایان توجه در این مجال آن است که مرور منابع و آثار منتشر شده در حوزه بازنشستگی، حکایت از آن دارد که مفهوم بازنشستگی و نظام‌های بیمه اجتماعی در اغلب موارد به صورت کلی و در سطح کلان بررسی شده و کمتر منبع و اثری است که به طور مشخص بر تجربه صندوق‌های بازنشستگی ویژه کارکنان دولت در سایر کشورها متمرکز شده باشد. 
 
مجموعه حاضر تلاش کرده تا ویژگی‌ها، قواعد و مقررات کلیدی مربوط به صندوق‌های بازنشستگی کارکنان دولت در برخی از کشورها را عرضه کند. تجربه یک نظام بازنشستگی و تلاش برای اصلاح آن، ضمن زمانبر بودن، هزینه مالی و اجتماعی بالایی را نیز به سازمان‌ها و به دنبال آن به دولت‌ها تحمیل می‌کند. از این رو در دنیای امروز، استفاده از تجربیات دیگران جایگاه برجسته‌ای پیدا کرده است. 
 
کتاب را از این لینک دریافت کنید.
نظام بازنشستگی کارکنان دولت در کشورهای منتخب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر