کد خبر: 932122 A

علی خدایی:

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه بر اساس مقتضیات پیشنهادات زیادی برای ترمیم معیشت کارگران و بازنشستگان داده‌ایم، گفت: انتظار داریم صداوسیما تریبون در اختیار نمایندگان کارگران قرار دهد تا این افراد بتوانند حرف‌های خود را در دفاع از این اقشار بیان کنند.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با سی‌و‌نهمین سالگرد حادثه هفتم تیر مراسمی با همت خانه کارگر شهر ری در مقبره شهدای هفتادو دو تن در بهشت زهرا(س) برگزار شد.

علی خدایی (نماینده کارگران در جلسه شورای عالی کار) در این مراسم که با حضور دبیرکل و تعدادی از اعضای خانه کارگر برگزار شد، با اشاره منش شهید بهشتی عنوان کرد: یکی از مواردی که درباره شهید بهشتی برجسته است اهل مناظره و گفتگو کردن ایشان است. مناظره به معنای گفتگو، شنید نظرات دیگران و حتی تغییر نظر در صورت منطقی و درست بودن حرف طرف مقابل است. شهید بهشتی زمانی که حرفی را درست و منطقی می‌یافت، ولو اینکه این حرف خلاف نظر ایشان باشد، می‌پذیرفت و نظرش را تغییر می‌داد.

او ادامه داد: الان به نظر می‌رسد مناظره مفهوم خود را از دست داده و تبدیل به حرف زدن برای تغییر نظر دیگران شده است. ما باید منش شهید بهشتی را الگو قرار دهیم و با دیگران بحث و گفت‌و‌گو داشته باشیم.

خدایی با اشاره به اینکه برای احقاق حقوق کارگران به عنوان نماینده این قشر گفت‌و‌گو‌های زیادی با مسئولان و دیگر شرکای اجتماعی داشتیم، گفت: در جلسات مختلف بر اساس مقتضیات زمان و شرایط موجود پیشنهادات مختلفی را برای ترمیم معیشت کارگران و بازنشستگان ارائه دادیم. چه خوب بود این گفتگو‌ها و مناظره‌ها در فضای عمومی صورت می‌گرفت و مردم نیز در جریان آن قرار می‌گرفتند.

او با بیان اینکه انتظار داریم صداوسیما سهم ۴۳ میلیون کارگر را بدهد، تصریح کرد: این سازمان باید تریبون در اختیار نمایندگان کارگران قرار دهد تا آنها نظرات خود را بیان کنند و مناظره و تعامل صورت گیرد.

شورای عالی کار شهید بهشتی صدا و سیما کارگران بازنشستگان معیشت کارگران هفتم تیر معیشت بازنشستگان مناظره و گفت‌و‌گو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر