کد خبر: 931525 A

راه‌اندازی دبیرخانه‌های استانی ساخت مسکن‌های کارگری در جوار شهرک‌های صنعتی در ۱۳ استان پایلوت آغاز شد.

 به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، نشست مشترکی با توجه به تفاهم نامه اتاق تعاون ایران و وزارت راه و شهرسازی، با حضور روسا و دبیران اتاق‌های تعاون ۱۳ استان پایلوت با هدف برنامه‌ریزی لازم جهت مشارکت بخش تعاون در حوزه مسکن در سه قالب (مسکن‌های کارگری، طرح مسکن اقدام ملی و طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده) به صورت ویدئو کنفرانس در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

طبق مصوبه کارگروه ملی مسکن کارگری، استان‌های فارس، اصفهان، اردبیل، مرکزی، خوزستان، خراسان رضوی، زنجان، تهران، قم، همدان، آذربایجان غربی، سمنان و قزوین در فاز اول طرح قرار گرفته‌اند.

در این جلسه برنامه‌ریزی لازم جهت مشارکت بخش تعاون در حوزه مسکن در سه قالب (مسکن‌های کارگری، طرح مسکن اقدام ملی و طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده ) انجام شد.

همچنین گزارشی از  نشست مشترک مدیران بخش تعاون کشور با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌ قضائیه، سرپرست وزارت صمت و وزیر راه و شهرسازی به نماینده بخش تعاون در شورای معاون استان، شناسایی معادن غیرفعال جهت واگذاری به تعاونی‌ها و راه اندازی کارگروه مشترک با همکاری دادستان  هر استان جهت بررسی و رفع مشکلات تعاونی‌های تولیدی به روسا و دبیران استان‌ها ارائه شد.

مسکن مسکن کارگری مسکن کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر