کد خبر: 930979 A

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از راه‌اندازی دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، علی اوسط هاشمی در نشست با رییس اتاق بازرگانی استان با بیان این که سند راهبردی مهارت  استان با نقطه مطلوب فاصله دارد، اظهار کرد: با همکاری اتاق بازرگانی و بر اساس اسناد بالادست و با تکیه بر آینده پژوهی باید این سند را ارتقا و بهبود ببخشیم و  بدانیم در این مسیر با چه تقاضایی رو‌به‌رو هستیم.

او گفت: قابلیت کار در استان وسیع و نیروی کار ماهر کم است و در حالی که ۵۰ درصد مردم به حضور در تعاونی‌ها اشتیاق دارند باید از این فرصت استفاده کنند.

هاشمی با بیان اینکه ظرفیت استان تنها نفت و گاز نیست بلکه مغز آدم‌ها طلای سفید است و می تواند بقیه پتانسیل‌ها را بالفعل کند، تصریح کرد: جامعه از نیرو‌های ماهر خالی است و باید این را جدی بگیریم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با تاکید بر این که آموزش‌های این سازمان شناور است و متناسب با فناوری‌ها تغییر می‌کند، گفت: این سازمان متولی اصلی سنجش مهارت است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دروازه عتبات بودن و ظرفیت‌های بومگردی را از ظرفیت‌های استان عنوان و تصریح کرد: کشاورزی جزء اولویت‌های ماست اما این کار مدل می‌خواهد و مدل هم دید را وسعت می‌دهد.

هاشمی از راه اندازی دپارتمان مهارت مرزی برای اولین بار در ایلام خبر داد و گفت: امیدواریم این موضوع به توسعه بیشتر مهارت‌ها بینجامد.

او تصریح کرد: اساس پیوست در ارتباط و آموزش نظام‌های مهندسی مهارت و نیروی انسانی است که به ارزش زایی می‌انجامد.

هاشمی با پیشنهاد اجرای مسابقات المپیاد مهارت مرزی گفت: لازم است تا سند مهارت ۵ ساله را به درستی تدوین کنیم تا  علاوه بر افزایش وزن اجتماعی مهارت، نگاه ها را به این سمت و سو متوجه کنیم.

ایلام سازمان فنی حرفه‌ای سازمان فنی حرفه ای کشور مهارت آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر