کد خبر: 930674 A

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نشست کمیته کاری مشترک بین ایران و افغانستان با هدف تعمیق و توسعه روابط دو کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی‌حسین شهریور اظهار کرد: در این کمیته بر اراده عملی برای افزایش سطح همکاری‌ها و گسترش مناسبات دو جانبه در حوزه‌های روابط کار، بازرسی و ایمنی محیط کار، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، بهزیستی و رفاه اجتماعی، مطالعه بازار کار و تبادل نیروی کار تاکید شد.

او اضافه کرد: کمیته مشترک از تبادل تجربیات و اطلاعات از طریق مبادله هیات‌های کارشناسی، بازدیدهای متقابل و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های فعالیت دو وزارتخانه استقبال کرد.

شهریور افزود: مقرر شد برنامه اقدام مشترک همکاری شامل جزئیات فعالیت‌های اجرایی، تدوین و هماهنگی‌های لازم برای امضای آن توسط وزرای کار دو کشور انجام شود.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبادل نظر، همکاری و حمایت دو کشور در سازمان بین‌المللی کار، پیگیری انعقاد دو سند شامل موافقت نامه تبادل نیروی کار  و یادداشت تفاهم همکاری مشترک در حوزه‌های فعالیت وزارتخانه را بخش دیگری از توافقات این کمیته عنوان کرد.

نشست کمیته کاری مشترک میان ایران و افغانستان برای نهایی کردن اسناد همکاری‌های مورد تفاهم دو کشور به زودی در کابل برگزار می‌شود.

افغانستان ایران روابط کار همکاری دو جانبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر