کد خبر: 930133 A

سال گذشته در تهران، خراسان رضوی و اصفهات بیشترین کارت کار موقت برای اتباع خارجی صادر شده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشان می‌دهد سال ۹۸ حدود ۲۰۰ هزار مجوز کار اتباع خارجی صادر شده است که بیشتر از یک چهارم آن مربوط به استان تهران است. در این استان علاوه بر اینکه پنج هزار و ۲۸۰ مجوز کار تمدید شده، ۵۴ هزار و ۲۰۴ مجوز نیز صادر شده است. بعد از تهران، خراسان رضوی با حدود ۳۳ هزار مجوز و اصفهان با ۲۶ هزار مجوز رتبه‌های بعدی در صدور مجوز در این زمینه را داشته‌اند.

صدور مجوز کار در چندین استان کشور اتفاق نیفتاده که به نظر می‌رسد دلیل آن وجود برخی ممنوعیت‌ها درباره کار خارجی‌ها در این استان‌هاست. سه استان آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل، ایلام، چهار‌محال و بختیاری، مازندران، گیلان، کرمانشاه و کردستان از جمله این استان‌ها هستند.

34

کار اتباع خارجی در ایران که عمدتا از افغانستان به کشور ما می‌آیند در سال‌های اخیر چالش‌برانگیز بوده است. ورود مهاجران غیرقانونی و اشتغال آنها باعث اعمال جریمه‌هایی در این زمینه شده است.

در تازه‌ترین اظهار نظر در این زمینه محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) با بیان اینکه حضور بدون برگه هویت رسمی و بدون عبور از مرزهای رسمی باعث هرج و مرج می‌شود، گفت: بیش از سه میلیون نفر از اتباع افغانستان در ایران زندگی می‌کنند که داشتن برگه هویتی کمک می‌کند آمار دقیق‌تری از آنها داشته باشیم.

اشتغال اتباع خارجی اتباع افغانستان اتباع کار مجوز کار اتباع خارجی اتباع افعانستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر