کد خبر: 929661 A

منصوری:

تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه تهران، وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری در زمینه توسعه کسب و کارهای فناور با حضور معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، منعقد شد.

به گزارش ایلنا، عیسی منصوری با اشاره به پیاده سازی دولت الکترونیک برای حمایت از کسب و کارها و اشتغال در دوران کرونا  افزود: در برهه جدیدی که با عنوان انقلاب صنعتی چهارم در دنیا شروع شده، نوع مواجهه مردم با مسئله و نوع نگاه دولتها به مسائل باید متفاوت باشد.

وی بیان کرد: ایران نیز مانند دیگر کشورها در امر صنعت در خصوص تامین نیروی متخصص در انقلاب صنعتی چهارم با مشکل مواجه است و برای تامین این نیاز صرف آموزش تئوری کافی نیست.

معاون وزیر تعاون اظهار داشت: برای حضور در هوش مصنوعی و بلاک چین که از اجزای انقلاب صنعتی چهارم است، آمادگی کافی نداریم. در انقلاب صنعتی چهارم بازیگران اصلی پلت فرمها هستنند.

منصوری افزود: کشورهای آلمان و اتریش پلت فرم ملی نه به شکل خصوصی در زمینه فناوری اطلاعات ارائه کردهاند. ما در این بخش هنوز ورود نکرده‌ایم. چون اساس این مفاهیم در دستگاه‌های ما تعریف نشده است. انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر آموزش نیروی انسانی، بیشتر از جنبه نوع همکاری برای شکلگیری پلتفرم ملی مهم است. امید است این همکاری بر پرورش نیروی انسانی، به توسعه کسب و کار و تولید دانش در این حوزه منجر شود.

وی تاکید کرد: در این تفاهم‌نامه بیش از دستاوردهای کوتاه مدت، دستاوردهای بلند مدت آن برای ما مهم است؛ چرا که در غیر این صورت کاریابی برای نیروی کار و تامین نیرو برای شرکتها خواهد بود.

این تفاهم نامه در راستای کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از طریق ارایه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی تهیه شده است که به امضای سهیل وطن دوست مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری، عباس زارعی رییس پارک علم و فناوری و منصوری معاون وزیر تعاون در امور توسعه، کارآفرینی و اشتغال دانشگاه تهران در ساختمان مرکزی دانشگاه تهران رسید.

عیسی منصوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر