کد خبر: 929454 A

صبح امروز گروهی از آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی که از شهر‌ها و استان‌های مختلف به تهران آمده بودند، برای سومین بار در یک ماه گذشته مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، گروهی از آموزش‌دهندگان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که برای سومین بار در یک ماه گذشته از سراسر کشور به تهران آمده‌ بودند، از ساعت ۸ صبح امروز یکشنبه (یکم تیرماه) مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی اجتماع کردند.

 این تجمع‌کنندگان که خواستار لغو اجرای قانون جذب  آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مصوب مجلس شورای اسلامی هستند، می‌گویند: مجلس دهم قانونی برای جذب استخدام آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی تصویب کرده که به موجب آن آموزشیاران و آموزش‌دهندگان باید از طریق آزمون تبدیل وضعیت بشوند، این درحالی‌ست که از سال گذشته از ما خواسته شده برای ادامه همکاری در آزمون دانشگاه فرهنگیان شرکت کنیم و در صورت عدم قبولی باید به همکاری خود با آموزش و پرورش خاتمه دهیم.

آن‌ها می‌گویند: ما خواهان لغو قانون استخدام آموزشیاران و آموزش‌دهندگان حق‌التدریسی نهضت سوادآموزی همانند سایر گروه‌های آموزشی شامل حق‌التدریسی‌ها، سرباز معلم‌ها و خریدخدمتی‌ها هسیتم که از قرار معلوم این آزمون برای همه آنها حذف شده اما قرار است این آزمون در روز جمعه بیستم تیر ماه جاری برای نهضتی‌ها برگزار شود.

طبق اظهارات این گروه، با وجود اعتراضات تعدادی از جمعیت ۲۴ هزار نفری آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی در خصوص لغو آزمون استخدامی و قول‌های بی‌نتیجه مسئولان، کسی پاسخگو نیست به همین دلیل ناچار شدیم برای چندمین بار برای پیگیری مطالباتمان به تهران سفر کنیم.

نهضت 2

 

مجلس دهم مجلس یازدهم تجمع آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی آموزش یاران آزمون آموزش یاران واموزش دهندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر