کد خبر: 929122 A

صبح امروز (شنبه ۳۱ خرداد) جمعی از کارگران طرحی آب و فاضلاب روستایی خوزستان برای پیگیری مطالبات صنفی خود، دست به اعتراض زدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران طرحی آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت چند ماهه حقوق خود، مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

شماری از معترضان در تشریح مشکلات خود به ایلنا گفتند: حدود ۶۳۲ نیروی طرحی در آب وفاضلاب روستایی خوزستان هستیم که از میان ما فقط ۱۲۳ نفر با داشتن ردیف بودجه، مجوز ادامه همکاری از وزارت نیرو و شرکت مهندسی آبفای کشور را دارا هستند و مابقی هنوز وضعیت مشخصی نداشته و پرداخت حقوق و مزایای آنها از محل‌های مختلف مانند بودجه‌های عمرانی، صندوق توسعه و بودجه جاری تامین می‌شود.

یکی از معترضان با بیان اینکه با ادغام آبفای شهری و روستایی استان خوزستان، مدیریت جدید حاضر به پذیرش پرداخت حقوق نیروهای طرحی نمی‌شود و ما کارگران همچنان بلاتکلیف هستیم، در ادامه مدعی شد: از بهمن ماهه سال گذشته (۹۸) مطالبات مزدی کارگران طرحی به تاخیر افتاده است.

او گفت: میانگین سوابق کاری هر یک از کارگران ۱۵ سال تا ۲۵ سال است و در بین کارگران کسانی هستند که با سوابق بالای ۲۸ سال در آستانه بازنشستگی هستند.

تجمع مقابل استانداری اهواز کارگران آبفار روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر