کد خبر: 929095 A

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در سال رونق تولید، ۵۶ شرکت و واحد تولیدی استان قزوین مورد حمایت قضایی قرار گرفته و از بیکاری بیش از پنج هزار کارگر جلوگیری به عمل آمد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی امروز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه، افزود: اگر این حمایت قضایی و اجرایی از واحدهای تولیدی استان در سال گذشته صورت نمی‌گرفت احتمالا بسیاری از واحدهای تولیدی استان با مشکل مواجه شده و بیش از پنج هزار کارگر تعدیل یا اخراج می‌شدند.

 وی اضافه کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته براساس اصل ۴۴ قانون اساسی برای خصوصی سازی تعدادی از واحدهای تولیدی استان اقدام شد که به دلیل فقدان اهلیت و صلاحیت متقاضیان، سوء مدیریت، فقدان توانایی مالی و تعهد لازم با مشکلات متعددی در برخی از واحدهای تولیدی استان مواجه شدیم.

رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه باید مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون تجارت ورود کند، افزود: امروز دست دستگاه قضایی برای برخورد با مدیران متخلف بسته است و باید با اصلاح این قانون برای رفع این مشکل تلاش کرد.

وی اضافه کرد: در این راستا ما یک ماده واحده را به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرده ایم که اگر به تصویب برسد دیگر برای پرداخت طلب کارگران از سوی واحدهای تولیدی با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

قدرتی افزود: امیدواریم امسال که مزین به سال جهش تولید است با کمترین مشکل کارگری در استان روبه رو باشیم و بتوانیم با همکاری تمامی دستگاه‌ها گام‌های بلندی را برای حل مشکلات صنایع استان و تحقق شعار سال برداریم.

حمایت قوه قضائیه 56 واحد تولیدی بیکاری 5 هزار کارگر در قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر