کد خبر: 929020 A

کارگران نساجی بروجرد می‌گویند: دولت، بانک‌ها و دیگر نهادها به نساجی بروجرد کمک کنند تا از این بحران خارج شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (۳۱ خرداد) کارگران کارخانه نساجی بروجرد در انتظار پرداخت مطالبات مزدی خود هستند. کارفرما به آنها که با احتساب خرداد، دو ماه مطالبات معوق دارند، وعده داده به مرور با بهبود وضعیت مالی کارخانه معوقات مزدی‌شان پرداخت می‌شود. کارگران همچنین منتظر پرداخت نیمی از عیدی سال ۹۸ خود هستند.

یکی از کارگران کارخانه نساجی بروجرد با بیان اینکه مشکل این کارخانه «کمبود نقدینگی» است، گفت: نهادهای دولتی، بانک‌ها و دیگر ارگان‌های مسئولان باید به کارفرما کمک کنند تا از این بحران خارج شود و مشکل کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران یکبار برای همیشه حل شود.

او افزود: این مجموعه در حال حاضر حدود ۹۰۰ کارگر شاغل دارد که ادامه وضعیت فعلی، امنیت شغلی آنها را به خطر می‌اندازد.

از ابتدای فروردین ماه سال جاری واحد تولیدی نساجی بروجرد به دلیل شیوع ویروس کرونا به حالت تعطیلی درآمد و قرار بود کارگران برای مقرری بیمه بیکاری اقدام کنند که با مساعدت مسئولان خطوط تولیدی کارخانه  مجددا راه‌اندازی شده و کارگران به کار روزانه خود بازگشتند.

این کارگر که از شرایط فعلی محل کارخود رضایت ندارد، در ادامه درباره وضعیت نساجی بروجرد گفت: باوجود آنکه وضعیت تولید در این کارخانه به نسبت قبل رضایت‌بخش نیست اما کارفرما وعده کرده با بهبود وضعیت مالی کارخانه همه مطالبات مزدی کارگران را پرداخت می‌کند.

او گفت: در حال حاضر کارفرما فقط مشکل تامین منابع مالی برای تهیه مواد اولیه تولید و فروش محصولات کارخانه را دارد بنابراین اگر مسئولان کمک کنند تا تسهیلاتی که برای این واحد تولیدی درنظر گرفته شده زودتر پرداخت شود، با نوسازی برخی خطوط تولیدی کارخانه و تامین مواد اولیه، کارگران شرایط بهتری را تجربه خواهند کرد.

این کارگر یادآور شد: مطالباتمان شامل نیمی از عیدی سال ۹۸ به همراه حقوق اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری است. البته توقع نداریم در شرایط فعلی همه مطالباتمان را کارفرما یکجا بپردازد حداقل مابقی عیدی را بدهند که بتوانیم برخی از مایحتاج ضروری روزانه زندگی خود را تامین کنیم.

وی که به همراه سایر همکارانش منتظر است کارفرما به وعده‌هایش عمل کند، در ادامه اضافه کرد: مسئولان کارخانه گفته بودند به زودی مطالباتمان پرداخت می‌شود. خدا کند این وعده محقق شود و به چند هفته و ماه نکشد. ما منتظریم امروز یا فردا حداقل بخشی از مطالبات‌مان را بگیریم.

این کارگر با بیان اینکه کارگران خواستار آن هستند که هرچه سریعتر مسئولان به مشکلات این واحد صنعتی رسیدگی کنند، افزود: از مسئولان درخواست داریم برای رفع مشکلات این کارخانه، چاره‌اندیشی اساسی کنند.

کارگران نساجی بروجرد حقوق معوقه کارگران نساجی بروجرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر