کد خبر: 925211 A

داریوش نیکزاد، به دلیل پرونده آق‌دره در حال انتقال به زندان است. او می‌گوید: شغل و درآمد ندارم که بتوانم پنج میلیون تومان جریمه را بپردازم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «داریوش نیکزاد» از متهمان پرونده آق‌دره در بهار ۹۶ است؛ آن زمان تعدادی از کارگران و مردم محلی با درخواست کار، تجمع و اعتراض کردند که برایشان پرونده درست شد؛ نیکزاد حکم ۲۱ ماه زندان دارد که می‌تواند معادل آن ۵ میلیون تومان پول نقد بپردازد؛ اما ندارد که بپردازد، به همین دلیل باید برود پشت میله‌ها و حبس بکشد!

این حکم بعد از ماه‌ها اهمال در اجرا، امروز اجرایی شده و نیکزاد درحال انتقال به زندان است؛ آنهم فردای روز عروسی!

او و همشهری‌هایش امروز بارها امروز با ایلنا تماس گرفتند. آنها درخواست دارند این حکم برای فرد بیکاری که ماه‌هاست درآمد ندارد و تازه دیروز عروسی کرده، بخشیده شود. آنهم در حالی که به نظر می‌رسد کارفرما شکایت خود را بخشیده است.

کارفرمای آق‌دره در پاسخ خبرنگار ایلنا در ارتباط با پرونده نیکزاد و هفت نفر دیگر می‌گوید: هفت، هشت ماه پیش شرکت از شکایت خود صرفنظر کرد و وکیل شرکت رفت دادگستری و رضایت داد؛ بنابراین الان شرکت شاکی پرونده نیست و پای مدعی‌العموم وسط است؛ این ۲۱ ماه را بابت جنبه عمومی جرم بریده‌اند. حتی برخی از کارگران که قبل از جریان شکایت در شرکت کار می‌کردند، وقتی شکایت را پس گرفتیم دوباره سر کار بازگشتند و در معدن کار می‌کنند.

از بین هفت نفر، نیکزاد را فردای عروسی به زندان منتقل کرده‌اند؛ او که ندارد ۵ میلیون تومان را بپردازد باید ۲۱ ماه حبس بکشد. نیکزاد و همشهری‌هایش می‌گویند: درخواست ما از مدعی‌العموم، قوه قضاییه و جناب رئیسی رئیس این قوه این است که به داد مردم محروم آق‌دره برسند و یک فرد بیکار را که ۵ میلیون تومان ندارد، جریمه بپردازد، به زندان نبرند؛ ما می‌خواهیم نیکزاد بخشیده شود. ما می‌خواهیم نیکزاد که در شهر معدن طلا، بی‌نصیب و بی‌روزی مانده، لااقل زندان نرود.

نیکزاد در مسیر زندان است و شاید تا کمتر از یک ساعت دیگر پشت میله‌ها باشد؛ مردم آق‌دره در آذربایجان غربی نمی‌خواهند که نیکزاد بعد از دوسال بیکاری و بی‌پولی به زندان برود.

انتهای پیام/
کارگران آذربایجان غربی کارگران آق‌دره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر