کد خبر: 923066 A

کارگران بیکار شده بخش تعمیرات «مجتمع کشت و صنعت هفت تپه» خواستار بازگشت به کار خود ازسوی کارفرما شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران بیکار شده بخش تعمیرات مجتمع کشت وصنعت هفت تپه که به دنبال بازگشت به کار خود هستند، صبح امروز شنبه (۱۷ خرداد ماه) با تجمع مقبل دفتر مدیریت خواستار بازگشت به کار سابق خود شدند.

به گفته این کارگران، قرارداد شغلی همه آنها که تعدادشان به حدود ۷۰ نفر می‌رسد، از صبح روز شنبه (چهارم خرداد ماه) با سوابق ۲ تا سه سال همزمان با فصل بهربرداری، فسخ شده است.

کارگران می‌گویند: کار هر یک از ما به عنوان یک کارگر ماهر فنی، جوشکار و تعمیرکار از آن جهت حائز اهمیت است که  واحد تعمیرات کارخانه نیشکر هفت تپه به کار و تخصص ما کارگران فنی برای انجام تعمیر ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه نیازمند است.

یکی از کارگران این واحد صنعتی  وکشاورزی با بیان اینکه در بین کارگران بیکار شده، چندین کارگر با تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز وجود دارند، در توضیح این ماجرا گفت: همکارانی که بیکار شده‌اند چون بین ۲ تا ۳ سال سابقه کار مستمر دارند و طبق قانون کاردر کارهایی که طبیعت آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد کار آنها دائمی تلقی شده وکارفرما حق اخراج آنها را ندارد.

او در ادامه درباره وضعیت همکارانش بعد از اخراج از کار می‌گوید: این نگرانی وجود دارد که به دلیل شرایط سنی هیچ کاری برای همکارانم پیدا نشود و با ادامه این وضعیت نتوانیم برای مدت زیادی با این شرایط زندگی کنیم.

کارگران هفت تپه کارگران نی بر کارگران فصلی تجمع کارگران فنی وتعمیرات هفت تپه تجمع مقابل دفتر مدیریت اخراج چهارم خرداد ماه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر