کد خبر: 922788 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: تاکنون چهار هزار و ۴۷۷طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۲۷۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و ایجاد شش هزار و ۶۷۷شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شکراله شیرخانی در جلسه اشتغال استان گفت: استان ایلام در جذب اعتبارات و اجرای صحیح برنامه اشتغال روستایی و عشایری در کشور، در رده استان‌های برتر قرار دارد و موفق به جذب بیش از سقف اعتبارت اشتغالزایی شده است.

او تصریح کرد: تاکنون چهار هزار و ۴۷۷ طرح اشتغال روستایی با اعتبار ۲۷۳ میلیارد  و ۹۰۰ میلیون تومان و ایجاد شش هزار و ۶۶۷ شغل در استان ایلام پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام افزود: از جمله اهداف مهم در اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، توانمندسازی روستاییان و عشایر و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری است.

شیرخانی یادآور شد: جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها به ویژه حاشیه شهرها، حمایت از دانش آموختگان دانشگاهی، تثبیت اشتغال پایدار، تأمین بخش مهمی از نیازهای ضروری کشور در استان‌ها و تکمیل زنجیره تولید و حمایت از واحدهای تولیدی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

شیرخانی تاکید کرد: این تسهیلات با سود چهار، شش و ده درصد پرداخت می‌شوند و در صورت تخطی گیرنده، از جمله عدم ایجاد اشتغال تعهد شده یا عدم تحقق طرح، تسهیلات اعطایی دین بحال و یا میزان سود آن با نرخ ۱۸ درصد محاسبه خواهد شد.

ایلام مشاغل روستایی اشتغال روستایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر