کد خبر: 922322 A

گلپور:

دبیر ستاد مقابله با بیماری کرونا وزارت صمت، گفت: کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار صنفی آسیب دیده شدید از بیماری کرونا که دارای لیست بیمه کارفرمایی یا خویش فرما هستند، مجازند با مراجعه به سامانه کارا نسبت به ثبت نام دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

به گزارش ایلنا، گلپور با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا با هدف حمایت و پشتیبانی از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، به شاتا (شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران) وابسته به وزارت صمت، گفت: اقدامات ارزشمند دولت و ستاد ملی کرونا در سختترین شرایط اقتصادی کشور با مشارکت نهادهای انقلابی و همراهی مردم شریف ایران در این برهه حساس با قیاس سایر کشورهای پیشرفته در کنترل و‌ مدیریت بیماری کرونا، موجب سرافرازی مجدد نظام در جهان گردید.

دبیر هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور، با اشاره اینکه دولت در تلاش است در صورت تامین منابع مالی سایر کسب و کارهای آسیب دیده را نیز تحت پوشش تسهیلات قرار دهد، گفت: میزان تسهیلات به ازای هر نفر شاغل دارای لیست بیمه از ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومان بر مبنای دایر یا غیردایر بودن کسب و کار و بازپرداخت ۲۴ماهه با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت اقساط ابتدای مهر سال جاری عنوان کرد.

گلپور در پایان تاکید کرد که صاحبان کسب و کارهای مشمول مصوبه اعم از صنفی و غیر صنفی نظیر:

مراکز تولید و توزیع صنایع دستی

مراکز تولید و فروش پوشاک، کیف و کفش

مراکز باشگاهها و مجتمع های ورزشی و تفریحی

مراکز و موسسات فرهنگی، هنری، رسانه ای و آموزشی

مراکز توزیع آجیل و خشکبار، بستنی و آبمیوه و قنادیها

رانندگان مسافر برون شهری جادهای، هوایی، ریلی و دریایی

آموزشگاههای رانندگی، گرمابه ها، آرایشگاهها و سالنهای زیبایی

مراکز تولید و فروش غذاهای آماده اعم از رستورانها و بوفهها، طباخیها، تالارهای پذیرایی، قهوه خانهها و اغذیه فروشیها

مراکز مربوط به گردشگری، هتلها، هتل آپارتمانها، مهمانپذیرها، مسافرخانهها، زائرسراها، موزهها و مراکز اقامتی و گردشگری و بوم گردی

سریعا به سامانه کارا مراجعه و ثبت نام بعمل آورند.

کرونا سامانه کارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر