کد خبر: 921075 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از بازگشایی مجدد کارگاه‌های آموزشی بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سیدجمیل احمدی (مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان) با اعلام این خبر گفت: کارگاه‌های آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شده و باید محیط اداری و کارگاهی خود را به طور مرتب ضدعفونی کرده و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و کاهش تعداد کارآموزان در سر گیری فعالیت‌های خود اقدام کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان تاکید کرد: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای که موفق به دریافت کد بهداشتی شده‌اند، امکان از سرگیری فعالیت مجدد خود را دارند که برای شروع به کار باید در سامانه Salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و پس از دریافت کد بهداشتی آن را در محل کار نصب کنند.

احمدی با بیان اینکه ۱۳۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای زیر نظر اداره آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان فعالیت می‌کنند، گفت : ۱۱۹ آموزشگاه فعال در سطح استان وجود دارد که ۵۶ آموزشگاه در شهر سنندج مشغول به فعالیت هستند.

این مقام مسئول گفت: ۱۶ مرکز چارت‌دار دولتی در استان کردستان با ظرفیت ۸۱ کارگاه آموزشی دولتی وجود دارد که فعالیت این مراکز در پی شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته تعطیل شده بود.

احمدی در پایان تصریح کرد: از پانزدهم اسفند ماه سال گذشته اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان با دستور ستاد ملی پیشگری از ویروس کرونا فعالیت آموزشی خود را به صورت حضوری لغو و از طریق ارائه محتوای الکترونیکی و آموزش آنلاین مجازی فعالیت‌های خود را پیگیری می‌کند که تا کنون بالغ بر ۱۰۰۰ دقیقه محتوای آموزشی در بخش‌های مختلف تولید و در دسترس علاقمندان در وب سایت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان به نشانی www.kurdtvto.ir  و آپارات بارگذاری شده است که این روند ادامه خواهد یافت.

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌‌ای فاصله‌گذاری اجتماعی شروع به کار آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای آموزشگاه آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر