کد خبر: 921069 A

سرپرست اداره بازرسی کار یزد مطرح کرد؛

تعداد معادن بهره‌برداری شده استان یزد تا پایان سال گذشته ۶۱۱ معدن است که نیمی از این معادن فعال هستند.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد مروستی زاده (سرپرست اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد) با اشاره به اینکه تعداد معادن بهره برداری شده استان تا پایان سال گذشته ۶۱۱ معدن است که نیمی از آنها فعال هستند، گفت: در سال جاری ۱۰ درصد از بازرسی‌های بازرسان حوزه کار استان به معادن اختصاص پیدا می کند.

سرپرست اداره بازرسی کار یزد رویکرد این حوزه در سال جدید را ایمنی معادن برشمرد و عنوان کرد: تعداد معادن بهره برداری شده استان یزد تا پایان سال گذشته ۶۱۱ معدن است که نیمی از این معادن فعال هستند.

سرپرست اداره بازرسی کار یزد همچنین رعایت نکات ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی را از اولویت‌های دیگر این حوزه برشمرد و افزود: کارگاه‌هایی که در سال گذشته حوادث ناشی از کار در آنها اتفاق افتاده است در اولویت‌های بازرسی قرار دارند. این کارگاه‌ها در صورتی که مسائل ایمنی تذکر داده شده را برطرف نکنند به مراجع قضایی معرفی می شوند.

 نشست بازرسان کار با ریاحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مدیران ستادی و بازرسان برگزار شد که در این دیدار چهارساعته بازرسان کار نقطه نظرات، پیشنهادها و مشکلات حوزه کاری خود را با مدیرکل در میان گذاشتند.

دستگاه قضایی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی معدن یزد اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر