کد خبر: 920551 A

حبیب‌زاده:

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران از تعدیل برخی از کارگران هتل شهر که در سال گذشته نسبت به کاهش میزان دریافتی دستمزد اعتراض کرده بودند، انتقاد کرد و خواستار رسیدگی موضوع از سوی شهردار تهران شد.

به گزارش ایلنا، «افشین حبیب‌زاده»، در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری نسبت به تعدیل کارگران هتل شهر گفت: هتل شهر از مجموعه‌های مرتبط با سازمان بازنشستگی شهرداری تهران است که از سال ۱۳۸۹ مدیریت این هتل به یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان بازنشستگی واگذار شد و پرسنل آن جهت انعقاد قرارداد به شرکت هادیان شهر معرفی می‌شود.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اینکه  مدیریت مجموعه هتل شهر مبادرت به انعقاد قرارداد ماهانه با پرسنل شاغل در هتل کرده که این امر موجب سلب آرامش و امنیت شغلی کارکنان شده است، اظهار کرد: از پاییز سال گذشته میزان دریافتی پرسنل نسبت به ۶ ماهه اول سال کاهش محسوسی یافته است. برخی از این کارگران زحمتکش هتل شهر که سوابق حضورشان در این مجموعه از ۱۸ سال تا ۵ سال متغیر است، به دلیل کاهش دریافتی با مشکلاتی مواجه شده و به منظور آگاهی از چرایی این اتفاق در دفتر شرکت عمران تهاترشهر به عنوان بهره بردار هتل شهر حاضر و نسبت به این روند اعتراض می‌‌کنند که از آن زمان به مرور برخی از پرسنل حاضر در آن تجمع اعتراضی تعدیل و یا استعفا کرده‌اند.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه سال گذشته که موجب تعطیلی بسیاری از مشاغل به ویژه مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری و خدمات از جمله هتل‌ها گردید، کارکنان هتل شهر نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به تعطیلی اجباری رفته و در فروردین ماه منتظر بازگشت به کار بودند، ادامه داد: موج جدیدی از تعدیل در این مجموعه در روزهای ابتدایی سالجاری آغاز و نفراتی که در آن تجمع حضور داشتند با نامه پایان همکاری از سوی شرکت عمران تهاتر مواجه شده‌اند.

وی تاکید کرد: هرچند مدیران شرکت عمران تهاتر شهر مازاد بودن نیروها در هتل شهر و زیان‌ده بودن این مجموعه را دلیل این تعدیل مطرح می‌کنند، اما بررسی‌های به عمل آمده حکایت از آن دارد که در طول این مدت نفرات جدیدی در این هتل مشغول به فعالیت شده‌اند که این اقدام جای تامل دارد.

انتهای پیام/
افشین حبیب‌زاده تعدیل کارگران هتل شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر